Klikněte a napište nám e-mail!

Press

Na této stránce budeme přinášet tiskové informace týkající novinek, partnerských akcí, změn, úprav či zajímavostí na našem serveru.

Pro více informací o serveru DesignMag.cz se prosím obraťte se na:

Kateřina Farná
PR manager
email: pr@DesignMagazin.cz
tel.: +420 777 171 683

 

Design Kino se stalo hitem designérské přehlídky Designblok 2012

2. října 2012

PRAHA – Již 14. ročník dnů designu Designblok 2012 odstartuje 1. října 2012. Jako každý rok se představí vybraní designéři, módní návrháři, šperkaři a studenti v Superstudiu Clam-Gallasův palác, Superstudiu Kafkův dům a Openstudiu nebo-li Laboratoři současného designu ve Šporkově paláci v Praze. Právě zde se na sedm dnů otevře i Design Kino by DesignMag.cz, které nejčtenější český server o designu připravil společně se značkami BenQ a Ikea.

Na této prestižní designérské přehlídce se již po třetí prezentuje nejčtenější český on-line design magazín DesignMag.cz, který se pyšní více než 100 tisící čtenáři měsíčně. Minulý rok zde představil svůj design e-shop s vybranými kousky designu DesignBuy.cz, letos prezentuje nový videoportál DesignVid.cz.

V pátém patře Openstudia ve Šporkově paláci, v místnosti 500 bude na návštěvníky Designbloku čekat Design Kino by DesignMag.cz, kde budou po celý den promítána pečlivě vybraná videa o zajímavých produktech, módě, špercích, luxusním zboží, autech, konceptech, grafickém i produktovém designu. Nebudou chybět ani reklamy, animace, aktuální i minulé výstavy či prezentace architektury a urbanismu. Přes 100 videí o celkové délce čtyři hodiny bude pouštěno on-line přímo z videoportálu DesignVid.cz, kde je diváci najdou i po skončení Designbloku.

DesignMag.cz připravil tento jedinečný počin, prezentující české i zahraniční tvůrce, s pomocí švédské nábytkářské firmy Ikea a značky BenQ, která byla dodavatelem špičkové projekční techniky s Full HD obrazem. Díky nim i práci několika dobrovolníků přilákalo kino stovky lidí již první den svého provozu.

 

DesignMag.cz spustil nový web zaměřený na videa a klipy o designu

1. ledna 2012

PRAHA – Nestačí vám číst zprávy a rádi sledujete videa? Nejčtenější český on-line magazín zaměřený na design DesignMag.cz spouští novou službu. První český videoweb DesignVid.cz, který nabízí klipy o designu, módě, architektuře nebo umění.

„Doba pokročila a my jsme se rozhodli vyjít vstříc našim čtenářům a fanouškům, kterým nestačí jen číst naše články, ale rádi by sledovali videa z módních přehlídek, prezentací výrobců a designérů, a to z celého světa,“ říká zakladatel a šéfredaktor DesignMag.cz Ondřej Krynek. Nové stránky připravoval necelý rok. DesignVid.cz se tak přidal k loňskému překvapení, když byl otevřen internetový obchod s výjimečnými kousky DesignBuy.cz.

Nový server nabídne každý den alespoň jedno nové video. „Cílem serveru DesignVid.cz není primárně informovat o aktualitách, k tomu bude nadále sloužit každodenní zpravodajství na DesignMag.cz, ale spíše doplnit publikované články, přinést zajímavosti, prohlédnout si funkčnost konceptů nebo zajímavé módní návrhy,“ dodává Krynek.

Návštěvníci zatím mohou zhlédnout přes sto videí pocházejících od designérů, studií, výrobců, značek či velkých světových médií. Část přichází z vlastní produkce a jedná se především o dokumentování českých a zahraničních událostí.

„Obsah je členěn stejně jako na DesignMag.cz do jednotlivých sekcí. Kromě nevšední architektury, pohledu do interiérů, na módní přehlídky nebo ukázky moderní techniky se můžete těšit i na rozhovory, záběry z výstav či experimentální tvorbu,“
prozrazuje dále Krynek.

 

DesignMagazin.cz se přibližuje miliónové hranici návštěvníků

1. února 2011

PRAHA – Nejčtenější český on-line magazín o designu DesignMagazin.cz dnes slaví třetí narozeniny. Do následujícího roku se přehoupne s návštěvností skoro 1 milión uživatelů, nyní konkrétně 878 000, a čteností článků 2 200 000.

„Největším dárkem je pro mě a celý tým nejen počet věrných čtenářů, ale také jejich nápady, co by se dalo či mělo vylepšit, v čem bychom se mohli posunout dál a čtenářům tak vyjít vstříc,“ říká zakladatel a šéfredaktor DesignMagazin.cz Ondřej Lazar Krynek.

V porovnání s rokem 2009 se zvýšila návštěvnost webu takřka o polovinu, průměrná měsíční návštěvnost byla v roce 2010 více jak 73 000. „Dokazuje to vzrůstající zájem jak o design, tak i o náš web, který přináší každý den to nejzajímavější nejen ze světa designu u nás i v zahraničí, ale také z oblastí architektury, nových technologií, módy a umění,“ dodává Krynek.

Stejně jako léta předešlá podpořil DesignMagazin.cz mediálním partnerství řadu významných akcí a výstavních projektů v ČR, přinesl množství exkluzivních článků a pomohl zviditelnit talentované tvůrce. Nechyběl samozřejmě na prestižním světovém veletrhu v Miláně.

„V tomto roce připravujeme pod hlavičkou DesignMagazin.cz nový projekt, který českým čtenářům ještě více přiblíží design i módu. O co půjde konkrétně, zatím nechci prozrazovat,“ naznačuje šéfredaktor on-line magazínu.

 

Pošlete nám svůj design!

1. ledna 2011

PRAHA - Server DesignMagazin.cz vyzývá všechny designery, architekty, módní návrháře, umělce, výrobce a školy, aby poslali svůj design!

Rádi bychom prostřednictvím našeho serveru informovali i nadějných kreativcích a studiích působících nejen v České republice, ale i na Slovensku či dalších zemích, především pak o jejich realizacích, produktech či konceptech. Zajímá nás vše co souvisí s designem, architekturou, módou, šperky, interiéry, technikou, médii, uměním atd. Ideálně do stáří několika měsíců od realizace (výjimečně déle). Upozornit na design ostatních může také jakýkoliv čtenář.

POŠLETE NÁM E-MAIL
na: redakce (zavináč) DesignMagazin.cz
předmět: Tip
obsah zprávy:
Představení Vás (v jedné-dvou větách)
Informace o Vašem designu (jedna a více vět)
Jedna fotografie designu (nebo vizualizace, skica)

V případě zájmu redakce bude autor e-mailu kontaktován do několika dnů pro více informací.

Děkujeme, redakce DesignMagazin.cz

 

DesignMagazin.cz slaví 2. narozeniny s návštěvností přes 65 tisíc za měsíc

1. února 2010

PRAHA - S velkou radostí slaví DesignMagazin.cz druhý rok své existence, kdy jsme překročili hranici 1000 publikovaných článků, výrazně se zvýšil počet návštěvníků a vzrostl počet přispěvatelů.

„Návštěvnost našeho serveru vzrostla proti stejnému měsíci minulého roku téměř na dvojnásobek,“ říká šéfredaktor a zakladatel DesignMagazin.cz Ondřej Lazar Krynek.

Stejně jako minulý rok nabídl DesignMagazin.cz více než 100 nových videí, stal se nebo stále je partnerem významných akcí a výstavních projektů v ČR. Přinesl několik velmi exkluzivních článků, díky nimž byl citován i ve velkých celostátních médiích, podílel se na odhalení velkých talentů v designu a samozřejmě přinášel každý den aktuální plně autorské články nejen o tuzemském designu.

Nejlepším ukazatelem popularity je pro nás ohlas čtenářů a samozřejmě návštěvnost, která se za rok 2009 vyhoupla na 491 tisíc a 1 360 000 zobrazení našich článků. Za leden 2010 pak byla návštěvnost 66 tisíc, což kopíruje dlouhodobý růst.

 

Hledáme zahraniční zpravodaje

1. prosince 2009

PRAHA - Rádi bychom rozšířili náš tým o nové redaktory a zahraniční zpravodaje. Tímto bychom chtěli oslovit všechny Čechy i Slováky, kteří jsou dlouhodobě mimo domov a chtějí se podělit o novinky nejen v designu.

Voláme města jako Bratislava, Budapešť, Košice, Berlín, Vídeň, Mnichov, Paříž, Londýn, Barcelona, Madrid, Miláno, Bern, Split, Porto, Varšava, Minsk, Moskva, New York, Rio de Janeiro, Melbourne nebo třeba Peking. Zajímá nás každý, kdo má pro design stejné nadšení jako my. Ať jste velvyslanec nebo student, neostýchejte nás kontaktovat.

 

DesignMagazin.cz slaví první narozeniny s návštěvností přes 365 tisíc

1. února 2009

PRAHA - On-line DesignMagazin.cz slaví první narozeniny. A máme co slavit. Naše píle stejně jako invence, pracovitost a nadšení stálých přispěvatelů i externích spolupracovníků přináší po roce kýžené ovoce: návštěvnost přes 365 tisíc unikátních návštěvníků a necelý jeden milión zobrazení článků a stránek.

„Návštěvnost vzrostla ve čtvrtém kvartálu loňského roku oproti prvnímu na čtyřnásobek,“ říká šéfredaktor a zakladatel DesignMagazin.cz Ondřej Lazar Krynek.

DesignMagazin.cz si od 1. února 2008 našel široký okruh stálých čtenářů i pevné místo v internetovém světě. Denně zajišťuje kvalitní a aktuální zpravodajství s bohatým obrazovým materiálem o produktovém či grafickém designu, architektuře, módě, událostech, hi-tech technologiích nebo automobilech.

„Za dosavadní roční období našeho působení nebyl jediný den, kdy by se na DesignMagazinu neobjevila novinka. Celkem jsme vydali přes 500 plně autorských článků s více než 5000 fotografií a necelou 100 videí,“ uvádí Krynek a dodává: „Měli jsme několik velmi exkluzivních článků.“

DesignMagazin.cz rovněž podporoval řadu význačných akcí, módních přehlídek či výstav – desítce z nich jsme se stali mediálními partnery. I po roce zůstáváme nekomerčním projektem, který se snaží na jedné straně neopomíjet zásadní trendy z domova i ze světa, na té druhé pak objevovat nová jména a talenty.

 

Nový DesignMagazin.cz hledá redaktory

1. května 2008

PRAHA - Máte rádi design, architekturu, interiéry, módu, nové technologie, umění, IT nebo automobilový průmysl? Pak můžete realizovat své nápady a postřehy na novém on-line magazínu DesignMagazin.cz.

Hledáme redaktory amatéry i profesionály, kteří jsou schopni samostatné práce - výběru témat a jejich zpracování. Naše nabídka je ideální jako praxe pro studenty žurnalistiky. Ale samozřejmě nejen pro ty…!

DesignMagazin.cz je nekomerční projekt nadšenců designu. Nemůžeme proto spolupracovníkům nabídnou honorář.

Pokud máte zájem či jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat například pomocí emailu.

Hledání nových redaktorů trvá i v roce 2009 po našich prvních narozeninách.

 

Na světě je nový český internetový magazín o designu

1. února 2008

PRAHA - Design zažívá v poslední době v České republice nebývalý boom. Přesto však tomuto pozoruhodnému oboru na pomezí umění, řemesla a průmyslu není věnován dostatečný prostor v masových médiích. I na toto reaguje nový on-line DesignMagazin.cz. Ten založil fotograf a webdesigner Ondřej Lazar Krynek.

„Design má v České republice obrovský potenciál a stává se uznávanou součástí uměleckého i průmyslového světa. Myšlenka založit internetový magazín vznikla před rokem a půl, od té doby jsem propracovával koncepci a webové stránky, aby byly uživatelsky co nejpříjemnější,“ říká talentovaný tvůrce a dodává: „Čas dozrál až nyní, když jsem finalizoval úpravy. Ty zabraly desítky hodin.“

Stránky DesignMagazin.cz se nevěnují jen produktovému designu, světovým a českých novinkám. Prostor v osmi rubrikách dostávají témata z oblasti kultury, architektury, módy, grafiky, nových technologií i trendů v automobilovém a IT průmyslu.

Cílem tohoto nekomerčního projektu, v němž se angažují jak novináři, tak amatérští nadšenci, je dostat svět designu více do povědomí. Rovněž se plánuje větší podpora designérských akcí a spolupráce s vysokými uměleckými školami, designérskými studii, showroomy i obchody.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588