Kontaktujte naší redakci!

LaChapelle nafotil provokativní reklamu na ponožky

LaChapelle nafotil provokativní reklamu na ponožky

Populární popartový fotograf David LaChapelle vytvořil barvitou reklamní kampaň pro značku Happy Socks. Vystupují v ní rozpustilí nudističtí tanečníci odění pouze do barevných ponožek. Kromě série fotografií připravil LaChapelle krátké artové video.

Robert V. Novák vystavuje přes tisíc grafických děl

Robert V. Novák vystavuje přes tisíc grafických děl

Do konce října bude možno v plzeňské Západočeské galerii shlédnout výstavu Časový optimista. Jedná se o mozaiku z děl Roberta V. Nováka, který za posledních dvacet let získal řadu ocenění na poli grafického designu. Výstava nesleduje ani tak historii autorovy tvorby, jako spíše jeho způsob myšlení a získávání náhlých inspirací ze všedního života.

Fakulta umění a architektury vydala unikátní knihu

Fakulta umění a architektury vydala unikátní knihu

Fakulta umění a architektury Technické univerzity v Liberci má svou historicky první ročenku. Pojmenování ročenka je však pro tuto publikaci trochu zavádějící. Jedná se o unikátní téměř 500 stránkovou knihu, jejíž bílé desky nesou jednoduchý minimalistický černý nápis FUA.

Vyšla kniha o elegantní módě olomouckých salónů

Vyšla kniha o elegantní módě olomouckých salónů

V nákladu pouhých 400 výtisků vyšla kniha s názvem Móda olomouckých salonů za první republiky a ještě chvíli poté. Na 88 stranách mapuje kulturu odívání v Olomouci v letech 1930 až 1948 s tím, že se výrazně zaměřuje na salón, který patřil Marii Zolotarevové. Elegantní šaty se tehdy na míru šily tehdejší olomoucké honoraci.

Studio Najbrt navrhlo plakát 48. festivalu ve Varech

Studio Najbrt navrhlo plakát 48. festivalu ve Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se pochlubil s novým plakátem, již k 48. ročníku. I tentokrát stojí za jeho návrhem pražské studio Najbrt, které je s festivalem spjato téměř dvacet let. Najbrti i letos pokračují v trendu jednoduché typografie. Plakátu dominuje motiv ležaté osmičky.

Escape the Map je nejlepší reklamou v Best Awards

Escape the Map je nejlepší reklamou v Best Awards

Reklamní svět je každoročně oceněn řadou cen. Ve Velké Británii jsou těmi nejprestižnějšími Best Awards, u nás pak Louskáček. Zatím co u Britů skórovala sci-fi tématika video spotu pro Mercedes-Benz, u nás vzpomínka na hořkou minulost totalitního režimu v rámci reklamy na Budějovický Budvar. Nicméně napříč celou řadou kategorií je oceněných mnohem víc.

Kniha od Jiřího Pelcla ukazuje tvůrčí proces designu

Kniha od Jiřího Pelcla ukazuje tvůrčí proces designu

Renomovaný český designér a zároveň pedagog Jiří Pelcl vymyslel koncepci nové publikace, která je svého druhu ojedinělá. Čtenářům dává příležitost podívat se designérům pod ruce a provést je na cestě od počátečního nápadu až po finální vyhotovení. Unikátní dvojjazyčná kniha dostala název Design: Od myšlenky k realizaci.

Polonahým lidem z Daily Portrait brzy vyjde katalog

Polonahým lidem z Daily Portrait brzy vyjde katalog

Nezávislý projekt Daily Portrait, který mapuje Prahu skrze polaroidové snímky polonahých lidí, bude mít speciální katalog v limitované edici a výstavu. Vizuální umělec Martin Pavel dokončil již druhý ročník tohoto nevšedního projektu. Nasbíral přesně 365 fotek.

Google místo loga zobrazuje už i animované Doodles

Google místo loga zobrazuje už i animované Doodles

Jistě jste si už všimli, že tu a tam je jinak jednoduché logo Google ilustrované podle aktuálních události či dění. Výtvarný počin je oficiálně nazvaný Google Doodles a slouží k oslavám prázdnin, významných událostí, oslavám a výročím států, slavných umělců a vědců. Nedávno se staly Doodles interaktivní, nyní nově dokonce animované.

Lego připravilo reklamu formou vědomostního kvízu

Lego připravilo reklamu formou vědomostního kvízu

Lego opět pokračuje v minimalistickém stylu. Řeč je o další sérii nevtíravých reklam, které mají za úkol pobavit a diváka lehce potrápit. Dánský výrobce legendárních stavebnic totiž ke svému 55letému výročí servíruje sadu plakátů jako malý znalostní kvíz.

Plakáty irských grafiků parodují požadavky klientů

Plakáty irských grafiků parodují požadavky klientů

Spolupráce dvou lidí z různých oborů může přinést mnoho problémů a nedorozumění. Důkazem je práce od irských grafiků a webdesignerů, kteří se vyrovnali po svém s hloupými komentáři svých klientů. Vytvořili sérii plakátů s názvem Sharp Suits, jejichž podstatou jsou právě naivní otázky a požadavky zadavatelů.

ExtraBold je první kniha s multimediálním obsahem

ExtraBold je první kniha s multimediálním obsahem

Španělské design studio Serial Cut připravilo souhrn své tvorby do netradičně pojaté knihy ExtraBold. Publikace, jež byla připravena devíti přizvanými mezinárodními designéry, představuje na 320 stranách 150 projektů pro velké světové značky. Bonusem je 3D interaktivní digitální obsah knihy, který odhalíte snímáním knihy iPhonem nebo iPadem.

Petr Babák nechal obaly katalogů dokreslit sluncem

Petr Babák nechal obaly katalogů dokreslit sluncem

Grafický designér Petr Babák ze studia Laboratoř vytvořil pro českého výrobce městského mobiliáře Mmcité netradičně zpracovaný produktový katalog. Sytě oranžové obálky nechal totiž dokreslit pomocí slunečních paprsků tak, že na ně pokládal různé věci a slunce kolem nich barvu za pár dní vyšisovalo. Vznikl tak soubor několika originálů.

Vogue přinesl editorial s fotkami ženy budoucnosti

Vogue přinesl editorial s fotkami ženy budoucnosti

Aktuální číslo italského časopisu Vogue má jako hlavní téma Ženy mnoha tváří, kde na snímcích Stevena Meisela ukazuje portréty extravagantně oblékané ženy, která se po celý den věnuje pokaždé jiné činnosti. Nejvýraznějším prvkem editorialu je maska ženy, kterou si nasazuje podle potřeby výrazu i situace. Naráženo je zde na umělou eleganci, plastické operace i sexappeal.

Fashionary je speciální skicář pro módní návrháře

Fashionary je speciální skicář pro módní návrháře

V jednoduchosti je krása! Toto již mnohokrát potvrzené rčení vedlo módního a grafického designéra Petera Yipa k vytvoření výjimečného skicáře Fashionary. Psal se rok 2009. Nyní je tento skicář s předkreslenými postavami i dalšími módními bonusy celosvětovým fenoménem a vyrábí se nově v několika různých barvách i velikostech.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3664
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588