Děkujeme za přízeň nám i designu!

Fiat 500L je velkou verzí legendárního modelu 500

Nový model vozu Fiat 500L

Modelová řada 500 byla doplněna vozidlem téhož jména s přídomkem L. Ten znamená Large, v čemž tkví zcela zřetelné poselství o filozofii automobilu, jehož světová premiéra proběhá do 18. března v Ženevě. Do evropských prodejů se Fiat 500L dostane během posledního letošního čtvrtletí.

Ač je vozidlo malých rozměrů, jde o křížence, pohybujícího se mezi segmenty B a C. Podíváme-li se na jeho estetické zpracování, odkaz na kreativní vůz 500 je více než zřetelný. Tvarový základ 414 centimetrů dlouhého, 178 centimetrů širokého a 166 centimetrů vysokého vozidla je inspirován retro designem, který úzce souvisí se zmíněnou příslušností k linii 500. Příď, která je osazena oblými světlomety, pracuje převážně s křivkovými elementy.

Nový model vozu Fiat 500L Nový model vozu Fiat 500L Nový model vozu Fiat 500L Nový model vozu Fiat 500L

Podobu boční části ovlivňuje atypický přední a zadní sloupek, přičemž ten přední zlepšuje výhled z vozidla. Vkusnými doplňky uhlazeného pontonu jsou chromové detaily. V profilu se promítají prvky a postupy designu nejen zmíněného modelu 500, ale také Pandy, která s retro automobilem sdílí velikostní segment.

Nový model vozu Fiat 500L Nový model vozu Fiat 500L Nový model vozu Fiat 500L Nový model vozu Fiat 500L

Pojetí karoserie odkazuje na prastarý Fiat 600 Mutlipla. Šlo o praktičtější variantu vozidla 600, která byla vzhledem k užitkovým a přepravním vlastnostem hojně využívána jako taxi. Jméno Multipla bylo v devadesátých letech oprášeno a použito v souvislosti s atypickým velkoprostorovým automobilem, jenž prošel roku 2004 modernizací.

Nový model vozu Fiat 500L Legendární model Fiat 500 Legendární model Fiat 500 v nové zatím poslední verzi Legendární model Fiat 500 v nové zatím poslední verzi

Pohon budou zpočátku zajišťovat dva zážehové motory TwinAir a 1.4 litru i jedna vznětová jednotka 1.3 MultiJet II. Obecně vzato lze říci, že z hlediska nakládání s retro tvary postupuje Fiat podobně jako automobilka Mini, proto může Fiat 500L směle konkurovat produktu Countryman.

DesignVid.cz nabízí video Fiat 500L je velký model v populární řadě 500

Čtěte všechny články na téma auto, Fiat a Ženeva

Foto a zdroj: Fiat

Zpráva ze dne: 13.3.2012
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Jakub Sochor je redaktor, obdivovatel kreativního designu a propagátor avantgardního stylingu napříč jeho kategoriemi. Obdivuje organický design (zvláště Kaplického tvorbu) a vize Patricka le Quémenta (zejména Renault Avantime).
Homepage autora | Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Ukázka z výstavy In the Making v londýnském Design Museum

In The Making přibližuje výrobu diamantů i tužek

Kurátorem současné výstavy v londýnském Design Museum je světoznámá designérská dvojice Edward Barber a Jay Osgerby. Žádnou retrospektivu ale nečekejte. Jak už samotný název napovídá, namísto prezentace hotových produktů se designéři rozhodli zaměřit na proces jejich vzniku.
Česká aerodynamická Tatra 77

Český futuristický vůz Tatra 77 slaví výročí 80 let

V dějinách českého designu lze nalézt nejeden milník, který vedl ke světovému prvenství. Jedním z nich je nepochybně Tatra 77, zakladatelka tradice aerodynamických Tater a zároveň první sériově vyráběný vůz s aerodynamickou karoserií na světě, od jejíž premiéry na pražském autosalonu uplynulo rovných osmdesát let.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3673
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588