Děkujeme za přízeň nám i designu!

Bertone Nuccio je aerodynamický sporťák z Itálie

Koncept stylového vozu Bertone Nuccio

Věhlasné studio Bertone pod vedením Michaela Robinsona je autorem progresivního koncepčního automobilu Nuccio, který nese jméno syna zakladatele slavné karosárny. Vozidlo kombinuje nejen tvary a jejich prostorovou orientaci, ale také barvy a provedení povrchu karoserie.

Design je vysoce aerodynamický. Tato vlastnost nejlépe vyniká při pohledu na dynamický profil, v jehož ploše probíhá mimořádně bohatý proklad ploch a dílů. Exteriér je dvoubarevný, přičemž ponton je vyveden v šedém barevném odstínu. Střecha a karosářské sloupky volí pro svou prezentaci barvu oranžovou.

Koncept stylového vozu Bertone Nuccio Koncept stylového vozu Bertone Nuccio Koncept stylového vozu Bertone Nuccio Koncept stylového vozu Bertone Nuccio

Jedním z nejvýraznějších prvků designu modelu Nuccio je originální perforace ve spodní části vozu. V případě přídě jde o vysoce členité nasávací otvory, jejichž motiv se v modifikované podobě opakuje u prahů a pod zadními svítilnami. Ty jsou horizontálně orientované a podtrhují dramatičnost tvarosloví.

Koncept stylového vozu Bertone Nuccio Koncept stylového vozu Bertone Nuccio Koncept stylového vozu Bertone Nuccio Koncept stylového vozu Bertone Nuccio

Zvláštností je absence zadního okna. To je suplováno šestadvacetipalcovou obrazovkou. Karoserie je z nemalé části zhotovena z kompozitních materiálů. Fakt, že vůz neplyne jen na vlně progresivního designu, dokazují analogové přístroje v kabině. Vozidlo je poháněno osmiválcovým agregátem o objemu 4,3 litru, který produkuje výkon 480 koňských sil. Motor pohání zadní nápravu.

DesignVid.cz nabízí video Sporťák Bertone Nuccio podrobně rozebrán v Ženevě

Čtěte všechny články na téma auto, technika a Itálie

Foto a zdroj: Bertone

Článek ze dne: 10.4.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588