Děkujeme za přízeň nám i designu!

Apple uvádí nový MacBook Pro s retina displejem

Nový Apple MacBook Pro s retina displejem a vylepšené MacBook Air

Americká společnost Apple představila nové přenosné počítače z řady Mac. Všechny dosavadní modely byly vylepšeny především o nové komponenty. Nadále je tak možné vybírat ze dvou velikostí tenkých notebooků MacBook Air a dvou velikostí výkonnějších počítačů MacBook Pro. Premiérově byl uveden také nový patnáctipalcový MacBook Pro s retina displejem s vysokým rozlišením.

Populární značka Apple již delší dobu rozděluje počítače Mac na lehké notebooky MacBook Air, výkonné notebooky MacBook Pro, malé stolní krabičky Mac mini, displeje s integrovaným počítačem iMac a profesionální pracovní stanice Mac Pro. Téměř v pravidelných intervalech tyto série inovuje o nové verze počítačů, vyřazuje starší modely a případně doplňuje o nové verze. Všech těchto možností jsme se nyní dočkali.

Nový Apple MacBook Pro s retina displejem Nový Apple MacBook Pro s retina displejem Inovované počítače Apple MacBook Pro Inovované počítače Apple MacBook Pro

Nejvýkonnější řada MacBook Pro má nově dva třinácti a patnáctipalcové modely, sedmnáctipalcový byl zrušen. Zachován byl unikátní hliníkový design, který s oblibou kopírují ostatní výrobci. Nový je procesor, grafická karta a mnoho dalších maličkostí. Zcela novým modelem je ztenčený a designově ještě vyladěnější MacBook Pro ve verzi s retina displejem, tedy rozlišením 2 880 na 1 800 pixelů, které je nejjemnější na světě. Nabízený je pouze v patnáctipalcové verzi s pamětí typu flash až do velikosti 512 gigabajtů a čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 ve dvou výkonech.

Inovované notebooky MacBook Air Inovované notebooky MacBook Air Inovované notebooky MacBook Air Inovované notebooky MacBook Air

Inovovány byly i lehké přenosné počítače MacBook Air, které jsou stále nabízeny v jedenácti a třináctipalcové velikosti. Počítač je opět rychlejší díky novému procesoru, má USB 3, HD webkameru a všechna data jsou stále uložena na paměti typu flash až do velikosti 256 gigabajtů. Apple taktéž oznámil další verzi operačního systému iOS 6, který by měl do mobilních telefonů a dalších zařízení přijít již tento podzim. Ve stejné době bychom se mohli dočkat i nové verze mobilního telefonu.

DesignVid.cz nabízí video Apple MacBook Pro má nejjemnější displej světa

Čtěte všechny články na téma Apple

Foto a zdroj: Apple

Článek ze dne: 12.6.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588