Děkujeme za přízeň nám i designu!

Futuristické hodinky Mutewatch se ovládají dotyky

Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem

Švédská značka Mutewatch se postarala o jedny z nejfuturističtějších hodinek na světě. Vyrobeny jsou v minimalistickém designu ze silikonu s matnou povrchovou úpravou a pod nakloněnou ploškou se skrývá multidotykový LED displej, kterým se ovládá trojice základních funkcí. Hodinky nabízené v šedém a červeném provedení se dobíjejí a aktualizují přes USB.

Mutewatch je švédská značka, za níž se skrývají elegantní hodinky v přísně minimalistickém designu a disponující futuristickými funkcemi, jež jsou postaveny na unikátně řešeném, v podstatě neviditelném displeji. Design hodinek vznikl ve Stockholmu a první modely se začaly prodávat v červenci 2011 v pařížském obchodě Colette. Už první den prodeje přišel do obchodu král módního světa Karl Lagerfeld a koupil si hned troje v šedé barvě.

Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem

Stylové hodinky jsou tvořeny matným silikonovým páskem, přičemž svrchní obdélníková ploška je mírně nakloněna takovým způsobem, abyste poznali, kde se hodinek dotýkat, aby ukazovaly to, co chcete. Dotyková ploška má zabudovaný kapacitní multidotykový LED displej o frekvenci 100 hertzů a senzory detekující pohyb i míru vnějšího osvětlení, podle čehož je určena intenzita svitu číslic. Zajímavostí je pásek, který, pokud ho rozpojíte, ukrývá USB port pro připojení do počítače. Hodinky vydrží při běžném používání v provozu asi týden a přes USB počítače se po dvou hodinách dobijí. Touto cestou můžete případně aktualizovat software hodinek o nové funkce a vylepšení.

Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem Švédské dotykové hodinky Mutewatch s minimalistickým designem

V současné době hodiny nabízí zobrazení času, vibrační alarm a stopky. Běžně je displej vypnutý a hodinky vypadají monoliticky. K docílení zobrazení času stačí poklepání na plošku. Posouváním prsty po displeji pak rolujete mezi dalšími funkcemi. Hodinky značky Mutewatch jsou vyráběny v červené a popelavé šedé barvě. Dříve vyráběné bílé již nejsou kvůli náchylnosti na zabarvení povrchu v prodeji. Mutewatch zakoupíte v zahraničí za cenu 200 eur bez poštovného. V České republice se prodávají o něco levněji, za částku 4 975 českých korun s poštovným zdarma.

DesignVid.cz nabízí video Podívejte se jak fungují dotykové hodinky Mutewatch

Hodinky značky Mutewatch zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: Mutewatch

Článek ze dne: 4.7.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588