Klikněte a napište nám e-mail!

Canon přichází s dotykovou bezzrcadlovkou EOS M

Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M

Japonský výrobce fotoaparátů Canon přišel s dlouho očekávaným modelem EOS M, který je malým kompaktním přístrojem s výměnnými objektivy. Osmnáctimegapixelové tělo umí rychlé sekvenční snímání, natáčení videa ve Full HD, má dotykový displej, inteligentní režim fotografování a sadu kreativních filtrů. Použít na něj můžete i své starší objektivy Canon.

Éra malých kompaktních fotoaparátů s kvalitními čipy a výměnnými objektivy přišla již před několika lety a postupně zasáhla všechny největší výrobce fotoaparátů, až na Canon. Japonský velikán jakoby dlouho nereagoval a mezitím Panasonic, Olympus, Nikon, Sony a Samsung začaly přinášet často i další série těchto přístrojů. I nadále jsou tyto typy přístrojů bez zrcadla v těle určeny v podstatě začínajícím profesionálním fotografům, kteří od fotoaparátu požadují větší flexibilitu při zachování relativně malých rozměrů.

Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M

Design nově představeného fotoaparátu Canon EOS M, první bezzrcadlovky od Canonu, se pohybuje po stále stejné designové linii mezi kompakty řady S a zrcadlovkami řady EOS, jen na výběr je ze čtyř barev těla. Mezi přednostmi najdeme 18megapixelový hybridní čip CMOS, schopný vysoké citlivosti až do 12 800 ISO a natáčení videí až ve Full HD rozlišení. Mezi funkcemi zaujme nové inteligentní fotografování díky analyzátoru scény, snadné vytváření filmů, použití kreativních filtrů i průvodce, který má fotografy naučit lépe využívat možnosti stroje.

Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M Malý fotoaparát s výměnnými objektivy Canon EOS M

Velkou zajímavostí je zadní třípalcový displej s milionem pixelů, který je dotykový a slouží k ovládání mnoha scénických režimů. Hlavní předností je však vyměnitelnost objektivů. Prozatím jsou na výběr dva. Pevný širokoúhlý 22 milimetrů s vysokou světelností a druhý typu zoom s rozsahem 18 až 55 milimetrů s klasickou světelností, který však kompaktnost postrádá. V nabídce je i adaptér, jenž vám umožní na tělo připevnit jakýkoliv objektiv z klasických zrcadlovek. Dokoupit je možné i blesk Speedlite pro noční fotografování. Nejlevnější verze těla se zoom objektivem má stát asi 1 200 dolarů, tedy asi 25 000 českých korun.

DesignVid.cz nabízí video Canon EOS M ukázán na romantickém páru z Paříže
DesignVid.cz nabízí video Canon EOS M je malý foťák nejen pro cestovatele

Čtěte všechny články na téma Canon a fotoaparát

Foto a zdroj: Canon

Článek ze dne: 23.7.2012
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588