Přihlaste se!
Klikněte a napište nám e-mail!

Apple představil tenčí iPhone 5 s větším displejem

Apple iPhone 5

Kalifornská značka Apple představila po roce novou verzi mobilního telefonu iPhone 5. Novinka má přepracovaný design, je vyšší a lehčí, má větší čtyřpalcový jemný retina displej, vyšší výkon díky novému typu procesoru A6, nový operační systém iOS 6 a nová inovovaná sluchátka.

Každý rok Apple uvádí novou verzi mobilního telefonu iPhone. Od dob prvního modelu, který přišel na trh v roce 2007, přišla první zásadní změna v designu s modelem iPhone 3G v roce 2008 a následně iPhone 3GS v roce 2009. Kovová záda byla tenkrát vyměněna za plastová a přibylo mnoho dalších inovací. Výraznější změny jsme se dočkali až s modelem iPhone 4 v roce 2010, kdy byl design přístroje zcela přepracován na ostřejší a minimalističtější verzi, kryt byl z obou stran ze speciálního skla, displej se zjemnil a výkon se samozřejmě zvětšil. Loňské očekávání na pátý model se změnilo ve zklamání, když Apple představil jen vylepšený model iPhone 4S.

Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5

Čekání na iPhone 5 skončilo v noci na dnešek. Apple představil nový model s přepracovaným, ještě tenčím designem, který je o 18 procent tenčí, s váhou 112 gramů o 20 procent lehčí a o 12 procent objemově menší. Přesto je novinka s rozměry 124 na 59 milimetrů celkově větší, za což na oplátku nabízí čtyřpalcový kvalitnější displej s jemným retina rozlišením 1136 na 640 pixelů.

Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5

Přístroj bude nabízet ultrarychlý přenos dat, který nemá vytěžovat baterii, má jít o technologii příští generace nazvanou LTE, která je asi dvakrát rychlejší než současné sítě třetí generace, to však musí podporovat i operátoři. Novinkou je i čip A6, který má umožnit 8 hodin prohlížení internetu přes LTE, stejnou dobu hovoru a 10 hodin přehrávání videa. Překvapením je i nová nanoSIM, která není kompatibilní s původní microSIM.

Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5

S novým modelem přijde i nový operační systém iOS 6, který nabídne například panoramatické fotografování, mapy v designu Apple, zdokonalenou hlasovou asistenci Siri a další nové funkce. Zcela přepracovaný je nový konektor, který se změnil z třicetipinového na menší Lightning. Velkou inovaci mají nabízet i nová sluchátka s přepracovaným tvarem a unikátním zvukem. Nový iPhone 5 má být nabízen v kapacitách 16GB, 32GB a 64GB dat v cenách od 199 dolarů při podepsání smlouvy v USA. České ceny zatím nebyly zveřejněny.

DesignVid.cz nabízí video Apple iPhone 5 je nejtenčí a největší v historii
DesignVid.cz nabízí video Apple uvádí zásadně inovovaná sluchátka EarPods

Čtěte samostatný článek Apple uvádí inovovaný mobilní telefon iPhone 4S
Čtěte samostatný článek Apple iPhone 4 má nový design a spoustu funkcí

Čtěte všechny články na téma Apple

Foto a zdroj: Apple

Článek ze dne: 13.9.2012 | Zařazeno do rubriky: technika
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.


VYBRANÉ AKCE Z KALENDÁŘE

DESIGNMAG NA FACEBOOKU

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com Google+ Pinterest.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Prague Design Week 2015

Přihlaste se!

Partneři

přejděte na Font.cz           přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz
přejděte na CzechDesign.cz           přejděte na YoungPrimitive.cz          přejděte na Fler.cz
přejděte na Auto-Design.cz            přejděte na GJF.cz          přejděte na DesignBy.sk
přejděte na DesignEast.eu            přejděte na UPM.cz           přejděte na Material Times

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 4239
Počet komentářů: 1091
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588