Kontaktujte naší redakci!

Apple představil tenčí iPhone 5 s větším displejem

Apple iPhone 5

Kalifornská značka Apple představila po roce novou verzi mobilního telefonu iPhone 5. Novinka má přepracovaný design, je vyšší a lehčí, má větší čtyřpalcový jemný retina displej, vyšší výkon díky novému typu procesoru A6, nový operační systém iOS 6 a nová inovovaná sluchátka.

Každý rok Apple uvádí novou verzi mobilního telefonu iPhone. Od dob prvního modelu, který přišel na trh v roce 2007, přišla první zásadní změna v designu s modelem iPhone 3G v roce 2008 a následně iPhone 3GS v roce 2009. Kovová záda byla tenkrát vyměněna za plastová a přibylo mnoho dalších inovací. Výraznější změny jsme se dočkali až s modelem iPhone 4 v roce 2010, kdy byl design přístroje zcela přepracován na ostřejší a minimalističtější verzi, kryt byl z obou stran ze speciálního skla, displej se zjemnil a výkon se samozřejmě zvětšil. Loňské očekávání na pátý model se změnilo ve zklamání, když Apple představil jen vylepšený model iPhone 4S.

Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5

Čekání na iPhone 5 skončilo v noci na dnešek. Apple představil nový model s přepracovaným, ještě tenčím designem, který je o 18 procent tenčí, s váhou 112 gramů o 20 procent lehčí a o 12 procent objemově menší. Přesto je novinka s rozměry 124 na 59 milimetrů celkově větší, za což na oplátku nabízí čtyřpalcový kvalitnější displej s jemným retina rozlišením 1136 na 640 pixelů.

Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5

Přístroj bude nabízet ultrarychlý přenos dat, který nemá vytěžovat baterii, má jít o technologii příští generace nazvanou LTE, která je asi dvakrát rychlejší než současné sítě třetí generace, to však musí podporovat i operátoři. Novinkou je i čip A6, který má umožnit 8 hodin prohlížení internetu přes LTE, stejnou dobu hovoru a 10 hodin přehrávání videa. Překvapením je i nová nanoSIM, která není kompatibilní s původní microSIM.

Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5 Apple iPhone 5

S novým modelem přijde i nový operační systém iOS 6, který nabídne například panoramatické fotografování, mapy v designu Apple, zdokonalenou hlasovou asistenci Siri a další nové funkce. Zcela přepracovaný je nový konektor, který se změnil z třicetipinového na menší Lightning. Velkou inovaci mají nabízet i nová sluchátka s přepracovaným tvarem a unikátním zvukem. Nový iPhone 5 má být nabízen v kapacitách 16GB, 32GB a 64GB dat v cenách od 199 dolarů při podepsání smlouvy v USA. České ceny zatím nebyly zveřejněny.

DesignVid.cz nabízí video Apple iPhone 5 je nejtenčí a největší v historii
DesignVid.cz nabízí video Apple uvádí zásadně inovovaná sluchátka EarPods

Čtěte samostatný článek Apple uvádí inovovaný mobilní telefon iPhone 4S
Čtěte samostatný článek Apple iPhone 4 má nový design a spoustu funkcí

Čtěte všechny články na téma Apple

Foto a zdroj: Apple

Zpráva ze dne: 13.9.2012
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3665
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588