Děkujeme za přízeň nám i designu!

Chytré hodinky Pebble k mobilům jdou do výroby

Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru

Kalifornská společnost Pebble Technology zahájila výrobu chytrých hodinek Pebble, které se stali světovým hitem ještě předtím, než byly vůbec uvedeny do prodeje. Hodinky s displejem z elektronického papíru se napojí na váš iPhone nebo telefon s Androidem a využívají jej k zobrazování informací. Stahovat můžete i nové vzhledy hodin a využívat sportovní aplikace.

Pebble Watch jsou historicky nejúspěšnějším produktem, který byl odstartován v předprodejích pomocí serveru Kickstarter, který se zaměřuje na podporu projektů ještě před jejich samotným vznikem. Před rokem si hodinky zde zakoupilo desetitisíce lidí, kteří se nyní konečně dočkají prvních hodinek. Pebble Technology, na právě konaném veletrhu CES 2013 oznámila, zahájila výrobu těchto hodinek a 23. ledna je dostanou první majitelé. Aktuálně se vyrábí 15 000 hodinek týdně a prodalo se již přes 80 000 kusů.

Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru

Hodinky jsou unikátní hned v několika ohledech. Jejich displej je zkonstruován z černobílého elektronického papíru, který je extrémně energeticky úsporný. Díky tomu mají být hodinky dobře čitelné na slunci a vydržet až sedm dní na jedno nabití. Pro přenos dat jsou hodinky vybaveny technologií Bluetooth 2.1 a méně náročnou verzí 4.0, mají vibrační motorek a ovládají se čtyřmi tlačítky. Zároveň obsahují pohybový senzor a je do nich možno instalovat aplikace přes Pebble Store.

Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru Chytré hodinky Pebble s displejem z elektronického papíru

V reálném životě propojíte hodinky se svým mobilem a vidíte informace o volajícím, můžete číst e-maily a SMS, vidět upozornění v kalendáři, upozornění Facebooku, používat Twitter, zobrazovat výstrahy počasí, budíku i stopek. Díky předinstalovaným aplikacím a propojením s chytrým mobilem můžete dále využívat Pebble na kole, při běhání nebo na golfu. Ovládat hodinkami můžete i přehrávač hudby a dávat jim nové funkce dalšími aplikacemi. Hodinky v pěti barvách je možné předobjednat za 150 dolarů, tedy asi 2 900 českých korun.

DesignVid.cz nabízí video Hodinky Pebble ukáží potřebné informace z mobilu

Čtěte všechny články na téma hodinky

Vybrané designové hodinky zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: Pebble

Článek ze dne: 10.1.2013
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Jaker - ze dne: 14.1.2013 - 18:12

    A podpora WindowsPhone nebude? To je zvláštní, mě grafika displaye připomněla právě grafiku tohoto operačního systému.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588