Kontaktujte naší redakci!

Google vydává první edici chytrých brýlí Glass

První veřejně dostupný model brýlí Google Glass

Je to necelý rok, co Google představil svůj nadějný projekt Glass. Brýle plné futuristické elektroniky mířily do každodenního života, který byste začali pozorovat přes sklo. Z prvních konceptů se stala skutečnost a Google oficiálně vydává brýle Glass, které ovládáte hlasem, umí fotografovat, nahrávat videa, navigovat a zobrazovat informace z internetu.

Před rokem, kdy Google poprvé ukázal první prototypy brýlí Glass, jsme byli svědky unikátních záběrů pořízených brýlemi například při seskoku z letadla, nahlédnutí na newyorská přehlídková mola skrze zraky modelek i do metra. Už tehdy bylo jasné, že Google Glass ohromí svět svou rozšířenou realitou stejně jako dotykové telefony. Každý by si je chtěl vyzkoušet a poznat technologii budoucnosti z blízka.

První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass

Google vyslyšel přání svých příznivců a vydal první testovací edici brýlí, které bude rozdávat na testování vybraným zájemcům, kteří s nimi dokáží ukázat svou kreativitu. Díky tomu dostaly brýle už jasné obrysy. Tvoří je kovová konstrukce se sedly na nos a plastová část v pěti různých barvách. V té je ukrytá baterie a kompletní elektronika. Po nasazení máte před pravým okem kus skla, které vám zobrazuje požadované informace pomocí speciálního uživatelského prostředí založeného na systému Android.

První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass

S brýlemi můžete díky zabudované zdánlivě kvalitní optice fotografovat a natáčet HD videa. Funkce jsou však díky napojení na internet a hlasovému ovládání téměř neomezené a lehce rozšiřitelné. Dovolit si nyní můžete GPS navigaci, čtení a psaní e-mailů pomocí hlasu, živé přenosy jako s webkamerou, využívat překladač, zobrazovat informace z internetu, obrázky a další vymoženosti.

První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass První veřejně dostupný model brýlí Google Glass

Zajímavostí je možnost aplikovat na brýle sluneční skla, což by mohlo dovolit umístit na ně i některá dioptrická. První kusy z vývojové edice, kde jeden kusu má hodnotu 1 500 amerických dolarů, tedy asi 29 000 korun, by se měla k vybraným zájemcům z USA dostat na testování ještě na začátku tohoto roku. S klasickým komerčním prodejem se předběžně počítá na rok 2014.

DesignVid.cz nabízí video Podívejte se na svět skrze první brýle Google Glass

Čtěte samostatný článek Google odhalil brýle budoucnosti v projektu Glass

Čtěte všechny články na téma brýle a Google

Foto a zdroj: Google

Zpráva ze dne: 22.2.2013
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 2 komentářů
  1. Mirek - ze dne: 22.2.2013 - 20:51

    Booring and sad!

  2. Otto - ze dne: 24.2.2013 - 21:02

    cool and fantastic

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3664
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588