Přijď na Prague Design Week 2015!
Klikněte a napište nám e-mail!

Titanic II jako replika vypluje na moře v roce 2016

Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II

Australský businessman Clive Palmer odhalil své plány na výstavbu lodi Titanic II, která bude replikou původní lodi, jež byla v roce 1912 po srážce s ledovcem nešťastně potopena. Plavidlo bude pro společnost Blue Star Line stavět čínská konstrukční společnost a její interiér i nabídka služeb by měla být dobová. Modernizován bude navigační systém a pohon.

Historie zaoceánského parníku Titanic je dobře známá díky svému tragickému konci. Plavidlo nechala v roce 1909 postavit britská společnost White Star Line z Liverpoolu. V roce 1911 byla loď poprvé spuštěna na vodu 31. května 1911 a 10. dubna 1912 zažila svou první plavbu s více jak 2 500 cestujícími. Zdánlivě nepotopitelný Titanic skončil 15. dubna 1912 po srážce s ledovcem na dně oceánu. Zahynulo v něm okolo 1 500 lidí.

Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II

Trasu ze Southamptonu do New Yorku stejnou lodí však bude za tři roky možné zažít opět na vlastní kůži. V roce 2016 má vyplout loď Titanic II, kterou mají postavit nikoliv loděnice v Belfastu, ale čínské CSC Jinling Shipyard pro společnost Blue Star Line australského miliardáře Clive Palmera. První plavba tedy povede ze Šanghaje do Velké Británie.

Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II

Loď o váze 65 000 tun má být přesnou kopií původního Titanicu a bude mít shodných 269 metrů na délku, 28 metrů na šířku, devět podlaží a tři lodní šrouby. Moderní doba zasáhne do designu lodi minimálně. Zmodernizovat bude nutné jen kapitánský můstek, který dostane moderní navigační systém. Velkou změnou bude i pohon. Motory totiž již nebudou na uhlí, ale vyměněny budou za klasické dieselové.

Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II

Pro návštěvníky budou připraveny komfortní kajuty třetí třídy nebo pak luxusní apartmány první třídy. Veškerá výbava, nábytek, dekorace i zdobení mají odpovídat původním plánům. Rozdíl bude i mezi velkou jídelnou pro třetí třídu a restauraci s kuřáckým salónkem pro první třídu. Využít bude možné i bazén, squashové kurty, tělocvičnu, turecké lázně nebo tradiční kavárnu.

Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II Replika původního lodi Titanic s názvem Titanic II

Velký důraz bude kladen nejen na design a styl lodi, ale především na bezpečnost, aby se historie nemohla opakovat. O plavbu mají údajně zájem již desetitisíce lidí. Kapacita lodi má být podle vydané publikace 2 435 lidí a proto je plánováno, že se z lodi Titanic II stane pravidelná linka mezi Velkou Británií a USA.

DesignVid.cz nabízí video Miliardář chce postavit funkční kopii lodi Titanic

Čtěte všechny články na téma loď

Foto a zdroj: Titanic II

Článek ze dne: 27.2.2013 | Zařazeno do rubriky: technika
Téma: , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.


VYBRANÉ AKCE Z KALENDÁŘE


DESIGNMAG NA FACEBOOKU

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com Google+ Pinterest.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Prague Design Week 2015

Prague Design Week 2015

Partneři

přejděte na Font.cz           přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz
přejděte na CzechDesign.cz           přejděte na YoungPrimitive.cz          přejděte na Fler.cz
přejděte na Auto-Design.cz            přejděte na GJF.cz          přejděte na DesignBy.sk
přejděte na DesignEast.eu            přejděte na UPM.cz           přejděte na Material Times

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 4348
Počet komentářů: 1096
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588