Kontaktujte naší redakci!

Starck a Peugeot ukázali jízdní kolo pro Bordeaux

Jízdní kolo Pibal pro Bordeaux od Peugeot a Philippe Starcka

Slavný francouzský designér Philippe Starck a automobilka Peugeot navrhli a poprvé představili první prototyp jízdního kola pro město Bordeaux. Čtvrtmilionová metropole, ležící na jihozápadě Francie, bude žlutošedá kola nabízet k zapůjčení obyvatelům města zdarma. Kolo bude možné používat i jako koloběžku.

Francouzská automobilka Peugeot nevyrábí jen automobily, ale i kola. Nedávno jsme vás informovali o elektrickém jízdním kole A2B, ale designérská divize Peugeot Design Lab tvoří i další nápaditá kola, i když prozatím jen jako koncepty. Zajímavé je například kolo DL122 s místem na aktovku v rámu určené do města jako skládačka. Navrhovány jsou však i sportovní silniční kola budoucnosti.

Jízdní kolo Pibal pro Bordeaux od Peugeot a Philippe Starcka Jízdní kolo Pibal pro Bordeaux od Peugeot a Philippe Starcka Elektricky poháněné kolo Peugeot A2B Koncepty jízdních kol značky Peugeot

Aktuálně produkované kolo má jméno Pibal a o jeho design se před rokem postaral velikán Philippe Starck. Určeno bude ve 300 exemplářích městu Bordeaux, respektive jeho obyvatelům a to zdarma. Moderní dopravní prostředek je koncipován jako klasické jízdní kolo s možností šlapání a díky nezvykle tvarovanému rámu a podlážce je možné jej v hustším provozu používat i jako koloběžku. Díky tvarování rámu jde o kolo univerzální pro muže i ženy.

Koncepty jízdních kol značky Peugeot Koncepty jízdních kol značky Peugeot Koncepty jízdních kol značky Peugeot Koncepty jízdních kol značky Peugeot

Zajímavostí na kole je rám z hliníku v šedé barvě kontrastující se žlutými koly a blatníky svítícími kvůli lepší viditelnosti. Výbava bude klasická tedy brzdy na obě kola, přední i zadní světlo, nosič a široké pohodlné sedlo i pro dlouhou jízdu. První prototyp byl představen přímo na radnici v Bordeaux před několika dny. První kola budou moci obyvatelé města okusit v červnu. Model sdílených kol je typický ve většině vyspělých evropských měst v čele s Paříží, kde kola Vélib’ nedávno oslavila miliontého cyklistu.

Čtěte samostatný článek Peugeot uvedl elektricky poháněné jízdní kolo A2B
Čtěte samostatný článek Pařížská městská kola Vélib’ slaví sto miliónů cyklistů

Čtěte všechny články na téma kolo, Peugeot a Philippe Starck

Foto a zdroj: Peugeot a Philippe Starck

Zpráva ze dne: 28.2.2013
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3668
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588