Děkujeme za přízeň nám i designu!

Bertone navrhlo pro Aston Martin koncept Jet 2+2

První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone

V posledních letech opět přibývá konceptů i sériových vozů třídy Shooting Brake. Automobilem s výkonným motorem a typicky nízkou a protáhlou střechou je  Alfa Romeo Brera, Ferrari FF, letos začal také Mercedes Benz prodávat svůj CLS Shooting Brake. Nyní přichází Aston Martin Rapide Bertone jako Jet 2+2.

Britská automobilka na něm spolupracovala s italskou firmou Bertone. Ta stojí například za vzhledem Lamborghini Miura, Countach, nebo Diablo. V Bertone stvořili tvář legendární Lancie Stratos a na konci 80. let se firma postarala i o design Škody Favorit.

První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone

Koncept Aston Martin Rapide Bertone Jet 2+2, představený těsně před Mezinárodním Ženevským autosalonem, vznikl na oslavu šedesátileté spolupráce obou firem. Je postaven na základě čtyřdveřového coupé  Rapid, s designovou linií sahající k modelu DB9.

Aston Martin Rapide Bertone 2013 v porovnání s modelem 2004 Aston Martin Rapide Bertone 2013 v porovnání s modelem 2004 Aston Martin Rapide Bertone 2013 v porovnání s modelem 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004

Dlouhé přídi vévodí známá maska chladiče, nízká kabina pro cestující podtrhuje ladně plynulý tvar celého vozu, který uzavírá zaoblená záď. Z té vystupuje spoiler nad zadním oknem a prostor světel. Příznačný je pro auta třídy shooting brake chybějící sloupek dveří.

Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004

Stejně jako Rapid, má i nový koncept velký rozvor, což zajišťuje dostatek místa pro čtyři osoby. Interiér je složen kombinací šedého plastu a světle béžové kůže. Je opatřen sportovními sedačkami a středem je veden vyvýšený panel s pásem lakovaného dřeva. Na hlavových opěrkách nechybí známé, okřídlené logo.

Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin DB2 4 Cabriolet 1953 Bertone Aston Martin DB2 4 Cabriolet 1953 Bertone

Celé auto má pro značku tradiční, elegantní vzhled a výrazné sportovní rysy. Není to ale jen elegance, co tvoří kvality těchto vozů. Znakem Aston Martin a kategorie shooting brake, je shodně i silný motor. Za přední nápravou je zde umístěn benzínový V12 o objemu 5.9 litru, zajišťující 470 koňských sil.

Pokud se koncept, odhalený na pouhých čtyřech fotografiích, dostane do výroby, bude se jistě jednat o jeden z nejstylovějších a nejvýkonnějších vozů kategorie.

Čtěte všechny články na téma Aston Martin a Bertone

Foto a zdroj: Bertone

Zpráva ze dne: 4.3.2013
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Pavel Liška je student, syn a občan v tomto pořadí. V oblibě má vtip, nápaditost a krásu. Obdivuje návrháře, jako Francouz Raymond Loewy nebo Švýcar Luigi Colani, slovo design používá jen z nedostatku lepšího výrazu.
Homepage autora | Všechny články od Pavel Liška | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Kuba - ze dne: 13.3.2013 - 13:15

    jako by to auto někdo přejel parním válcem. Trochu moc rozplácnuté :-)

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Nemocniční ubytování pro děti Ronald McDonalds Haus

Zaha Hadid navrhla apartmány v dětské nemocnici

Každý známe nemocniční prostředí jako chladné, bez špetky útulnosti, bez barev. V létě 2014 bude díky McDonalds Kinderhilfe Stiftung v Hamburgu otevřena nemocnice pro těžce nemocné děti. Ve spolupráci s AIT ArchitectureSalona bylo možno získat 11 renomovaných architektů z devíti zemí, mezi nimi je například i Zaha Hadid, kteří se podíleli na designu jednotlivých apartmánů.
Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3669
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588