Klikněte a napište nám e-mail!

Bertone navrhlo pro Aston Martin koncept Jet 2+2

První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone

V posledních letech opět přibývá konceptů i sériových vozů třídy Shooting Brake. Automobilem s výkonným motorem a typicky nízkou a protáhlou střechou je  Alfa Romeo Brera, Ferrari FF, letos začal také Mercedes Benz prodávat svůj CLS Shooting Brake. Nyní přichází Aston Martin Rapide Bertone jako Jet 2+2.

Britská automobilka na něm spolupracovala s italskou firmou Bertone. Ta stojí například za vzhledem Lamborghini Miura, Countach, nebo Diablo. V Bertone stvořili tvář legendární Lancie Stratos a na konci 80. let se firma postarala i o design Škody Favorit.

První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone První oficiální snímky Aston Martin Rapide Bertone

Koncept Aston Martin Rapide Bertone Jet 2+2, představený těsně před Mezinárodním Ženevským autosalonem, vznikl na oslavu šedesátileté spolupráce obou firem. Je postaven na základě čtyřdveřového coupé  Rapid, s designovou linií sahající k modelu DB9.

Aston Martin Rapide Bertone 2013 v porovnání s modelem 2004 Aston Martin Rapide Bertone 2013 v porovnání s modelem 2004 Aston Martin Rapide Bertone 2013 v porovnání s modelem 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004

Dlouhé přídi vévodí známá maska chladiče, nízká kabina pro cestující podtrhuje ladně plynulý tvar celého vozu, který uzavírá zaoblená záď. Z té vystupuje spoiler nad zadním oknem a prostor světel. Příznačný je pro auta třídy shooting brake chybějící sloupek dveří.

Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004

Stejně jako Rapid, má i nový koncept velký rozvor, což zajišťuje dostatek místa pro čtyři osoby. Interiér je složen kombinací šedého plastu a světle béžové kůže. Je opatřen sportovními sedačkami a středem je veden vyvýšený panel s pásem lakovaného dřeva. Na hlavových opěrkách nechybí známé, okřídlené logo.

Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin Rapide Bertone v modelu z roku 2004 Aston Martin DB2 4 Cabriolet 1953 Bertone Aston Martin DB2 4 Cabriolet 1953 Bertone

Celé auto má pro značku tradiční, elegantní vzhled a výrazné sportovní rysy. Není to ale jen elegance, co tvoří kvality těchto vozů. Znakem Aston Martin a kategorie shooting brake, je shodně i silný motor. Za přední nápravou je zde umístěn benzínový V12 o objemu 5.9 litru, zajišťující 470 koňských sil.

Pokud se koncept, odhalený na pouhých čtyřech fotografiích, dostane do výroby, bude se jistě jednat o jeden z nejstylovějších a nejvýkonnějších vozů kategorie.

Čtěte všechny články na téma Aston Martin a Bertone

Foto a zdroj: Bertone

Článek ze dne: 4.3.2013
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Pavel Liška je student, syn a občan v tomto pořadí. V oblibě má vtip, nápaditost a krásu. Obdivuje návrháře, jako Francouz Raymond Loewy nebo Švýcar Luigi Colani, slovo design používá jen z nedostatku lepšího výrazu.
Všechny články od Pavel Liška | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Kuba - ze dne: 13.3.2013 - 13:15

    jako by to auto někdo přejel parním válcem. Trochu moc rozplácnuté :-)

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588