Klikněte a napište nám e-mail!

Škoda dala nový design i modelu Octavia Combi

Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace

Na ženevském autosalonu měl premiéru nový vůz Škoda Octavia Combi, který svým designem samozřejmě vychází z nedávno představeného modelu Škoda Octavia. Na první pohled automobilu dominuje dynamický a nadčasově elegantní design, prostornost komfortního interiéru, moderní technologie a důraz na bezpečnost. V jednoduchosti je opět krása.

Po červnovém představení modelu Škoda Rapid a prosincové premiéře nového vozu Škoda Octavia přichází logicky třetí model mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Vůz Škoda Octavia Combi rozšiřuje nabídku klíčového modelu automobilky, kterých se prodá asi jedna třetina ze všech vozů. Dokonce jde o dva modely, protože současně byl uveden model s náhonem na přední kola i model s náhonem na všechna čtyři kola.

Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace

“Škoda Octavia Combi nabízí nadčasově elegantní design, velkorysou nabídku prostoru pro posádku i její zavazadla, kvalitu, precizní zpracování, řadu Simply Clever detailů, moderní techniku a vynikající poměr ceny a nabízené hodnoty,” popisuje svůj nový vůz sama automobilka. „V tomto voze se dokonale snoubí vysoká funkčnost s dynamikou a elegancí. Je správnou odpovědí na zvýšené požadavky zákazníků v této třídě, která silně roste jak v celosvětovém měřítku, tak zejména v Evropě,“ říká Werner Eichhorn ze Škoda Auto.

Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace Vůz Škoda Octavia Combi v designu třetí generace

Celkově vůz mezigeneračně vyrostl. Nejdůležitější je v tomto případě objem zavazadlového prostoru 610 litrů, v případě sklopení sedaček 1740 litrů. Samozřejmostí jsou pak inovace jako nový motor s o 17 procent nižší spotřebou v osmi variantách včetně ekologické řady GreenLine se sníženými emisemi. “Škoda Octavia je třída sama pro sebe – nabízí prostor a techniku střední třídy za cenu kompaktního vozu,” popisuje svou novou řadu automobilka. Její nový model s maximálním prostorem pak startuje na ceně 363 900 korun.

Čtěte samostatný článek Škoda Octavia dostala nový design třetí generace

Čtěte všechny články na téma Škoda Auto

Foto a zdroj: Škoda Auto

Článek ze dne: 5.3.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588