Děkujeme za přízeň nám i designu!

Microsoft ukázal novou stylovější konzoli Xbox One

Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One

Softwarový gigant Microsoft oficiálně představil svou novou herní konzoli Xbox One, která nahradí dosavadní model Xbox 360. Nová výkonnější generace bude především více multimediální s širší  škálou využití. Velký důraz byl kladen také na design, který je minimalističtější, luxusnější a modernější. Přepracován byl i herní ovladač.

Microsoft rychle zareagoval na nedávno oznámenou a částečně odhalenou herní konzoli Sony Playstation 4, která je největším konkurentem pro jeho Xbox. Představil tak svou novou generaci herní konzole Xbox One, která nepřináší jen několik málo vylepšení, ale je v podstatě zcela přepracována. Nově v balení dostanete herní konzoli, příslušenství Kinect a herní ovladač, takže všechny nové konzole již budou moci být bez výhrady ovládány hlasem nebo pohybem.

Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One

Zásadní je designérské přepracování. Samotná konzole má elegantnější černý design, který se bude lépe hodit k současným přehrávačům i plochým televizím. Pod kapotou se nově ukrývá osmijádorový procesor, 8GB paměti, 500GB prostoru na disku, Blu-ray mechanika, připojení přes Wi-Fi, konektory USB i HDMI. Přepracovaný je i Kinect, který lépe rozpozná pohyby, dokáže je reálněji interpretovat a vylepšeno je i ovládání hlasem. Samozřejmě má zabudovanou Full HD kameru pro videohovory. I herní ovladač se chlubí novým designem a 40 technologickými inovacemi pro pohodlnější a přesnější hraní.

Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One Herní konzole a multimediální centrum Microsoft Xbox One

Velmi důležitá je navíc změna zaměření zařízení Xbox One. Nejde totiž už jen o herní konzoli, ale o multimediální centrum, které také dokáže přehrávat filmy jako původní Xbox 360, ale navíc dokáže spouštět televizi,  chytře k ní ukazovat další informace, napojit se na videopůjčovnu, spouštět další aplikace jako prohlížeč internetu, podporuje videohovory přes Skype a očekávají se i další funkce. Hráči pak ocení reálnější podání her speciálně vyvinutých pro nový Xbox. Datum uvedení na trh ani cena nebyly oznámeny.

DesignVid.cz nabízí video Xbox One bude mít vyšší výkon a elegantní design

Čtěte všechny články na téma Microsoft

Foto a zdroj: Xbox

Článek ze dne: 22.5.2013
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588