Děkujeme za přízeň nám i designu!

Modulární mobil Phonebloks ožívá jako Project Ara

Vizionářský koncept Phonebloks jako Project Ara od Motorola

Trvalo to necelé dva měsíce a od zveřejnění vizionářského konceptu mobilu budoucnosti jménem Phonebloks, díky kterému by si majitel telefonu lehce proměnil vybavenost svého přístroje, se jej chopil první velký výrobce. Nizozemský designér Dave Hakkens uspěl u značky Motorola a ta představila svůj Project Ara.

Vše začalo v polovině září 2013, když designér Dave Hakkens, absolvent prestižní univerzity Design Academy Eindhoven, na internet vystavil video jménem Phonebloks a tím představil svůj nadějný projekt. Podle něj se topíme v tunách vyhozených mobilních telefonů, když často stačí jen vyměnit displej, prasklou čočku nebo baterii. Proto navrhl modulární systém, jenž by nabízel majiteli maximální variabilitu při sestavování jeho telefonu, jeho výbavě podle aktuální potřeby použití i možnost náhrady jakékoliv části.

Vizionářský koncept Phonebloks jako Project Ara od Motorola Vizionářský koncept Phonebloks jako Project Ara od Motorola Vizionářský koncept Phonebloks jako Project Ara od Motorola Vizionářský koncept Phonebloks jako Project Ara od Motorola

Jeho návrh měl nečekaný úspěch. Video už viděli přes 16 milionů lidí a na internetu se našel milion přímých podporovatelů. Zájem podpořil projekt Phonebloks a designér začal jednat s výrobci mobilních telefonů o jeho budoucnosti. Rozvíjet tento koncept se nakonec rozhodla americká společnost Motorola vlastněná internetovým vyhledávačem Google a to jako otevřenou platformu určenou pro všechny.

Vizionářský koncept Phonebloks jako Project Ara od Motorola Vizionářský koncept Phonebloks jako první návrh Vizionářský koncept Phonebloks jako první návrh Vizionářský koncept Phonebloks jako první návrh

Motorola dala celému konceptu název Project Ara a představila již několik podrobností. Ve výsledku bychom se mohli dočkat jednotné tenké základní desky telefonu, na kterou si majitel nasadí moduly od různých výrobců, tudíž nebude závislý na jediné značce, pouze operačním systému Android. Je možné si tak již představit, že si během dne dle potřeby upravíte a rozšíříte svůj telefon přesně tak jak vám to vyhovuje. První výsledky aktuálních výzkumů by měly být známy za 6 a 12 měsíců.

DesignVid.cz uvádí Motorola ukázala skládací mobil jako Project Ara
DesignVid.cz uvádí Phonebloks je koncept mobilního telefonu budoucnosti

Čtěte další články na téma mobil a koncept

Foto a zdroj: Motorola a Phonebloks

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588