Klikněte a napište nám e-mail!

Samorost vyrábí česká jízdní kola s dřevěnými rámy

Jízdní kola Samorost s dřevěnými rámy

S netradičním produktem na poli průmyslového designu přichází plzeňská značka Samorost, která se specializuje na ruční výrobu dřevěných rámů jízdních kol na míru zákazníkovi. Čeští tvůrci kombinují více druhů dřeva u jednoho rámu a zdůrazňují, že jejich kola jsou udržitelná, z obnovitelných zdrojů a přátelská k životnímu prostředí.

“Zabýváme se výrobou dřevěných cyklo rámů, které vyrábíme ručně, na míru. Proč dřevo? Dřevo má na výrobu kol ideální vlastnosti - absorbuje vibrace, je nárazově pevné… navíc je to přírodní materiál s jedinečnou a nepřehlédnutelnou kresbou a nezaměnitelnými designem,” popisují základní filozofii značky Samorost vzniklé v roce 2012 sami tvůrci.

Jízdní kola Samorost s dřevěnými rámy Jízdní kola Samorost s dřevěnými rámy Jízdní kola Samorost s dřevěnými rámy Jízdní kola Samorost s dřevěnými rámy

“V současné době nabízíme MTB rám Woodcore 29er a nyní pracujeme na verzi city bike - nejen pro milovníky Single Speedu. Nejsme sice jedinými výrobci dřevěných cyklo rámů, ale v některých věcech jsou naše rámy unikátní - jako jediní je vyrábíme z akátového dřeva a jako jediní máme MTB verzi certifikovanou dle EU standardů,” dodávají. Základní rám kola vyjde na 1 650 eur, tedy asi 45 000 českých korun.

Čtěte další články na téma kolo

Foto a zdroj: Samorost

Článek ze dne: 22.5.2014
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588