Děkujeme za přízeň nám i designu!

Downtown je městské kolo s taškou upnutou k rámu

Jízdní kolo Downtown od designera Tomáše Vargy

Na pražské UMPRUM navrhl designér Tomáš Varga pod vedením Michala Froňka ze studia Olgoj Chrochoj městské jízdní kolo Downtown. Od čtyři roky starého konceptu se nyní kolo, založené na jednoduchosti a maximální efektivitě, dostalo na světlo světa jako první prototyp. Nápaditý je především upevněním příruční tašky.

“Jízdní kolo Downtown neslouží pouze jako pohodlný dopravní prostředek, ale přichází i se zajímavou sociální inovací, s integrací úložného prostoru na kole. Tomáši Vargovi se podařilo velice vkusně a zároveň prakticky propojit možnost převozu našich křehkých počítačů, učebnic, lahví s vodou atd. s pohodlnou jízdou. Možností osazení jednoduchého ocelového rámu různými variantami tašek, které se liší materiálem, barvou či velikostí je celá řada. Konečně máme možnost si sebou každé ráno vzít naše poklady aniž by nás omezovali či fyzicky tížili,” říkají ke kolu zástupci realizačního týmu.

Jízdní kolo Downtown od designera Tomáše Vargy Jízdní kolo Downtown od designera Tomáše Vargy Jízdní kolo Downtown od designera Tomáše Vargy Jízdní kolo Downtown od designera Tomáše Vargy

“Mou ambicí je, aby se z kola Downtown stal sériově vyráběný produkt. Cílem projektu bylo kolo zrealizovat do profesionálního funkčního prototypu, který mi umožní koncept prezentovat před tuzemskými či případně zahraničními výrobci. Téměř po čtyřech letech vývoje věřím v jeho jednoduchý a efektivní potenciál, jak učinit jízdu po městě pohodlnou, praktickou a atraktivnější. Downtown může být dalším malým krokem, jak přitáhnout do sedla v našich městech o něco více jezdců a jak porozumět obecnému vnímání potřeb městského kola,” uvádí k prvnímu funkčnímu prototypu designér Tomáš Varga ze studia Mütanta.

Čtěte další články na téma kolo

Foto: Michal Šeba
Zdroj:
Mütanta

Článek ze dne: 28.5.2014
Téma: , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588