Děkujeme za přízeň nám i designu!

Rus navrhl jachty jako Mondrianův obraz nebo labuť

Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet

Ruský finančník a podporovatel umění Vasily Vasilievich Klyukin se rozhodl bez jakéhokoliv architektonického či uměleckého vzdělání navrhnout sérii mimořádných jachet, které by se zcela vymykaly tomu co na moři můžete spatřit. Umělecký koncept na hranici kýče si hraje s motivy Mondriana, měst i zvířat.

“V říjnu 2013 jsem při prezentaci své knihy narazil na zajímavý problém. Jedním z hostů byl ředitel místní pobočky Superyacht výstavby a prodeje společnosti, který mi nabídl, abych navrhl jachty, jenž nebudou podobné těm ostatním. I když jsem nebyl schopen jej už později zkontaktovat a na jachtě jsem byl jen třikrát v životě, myšlenka na návrh jachet ve mě zůstala a já jsem udělal pár skic,” řekl k prvotnímu nápadu Vasily Vasilievich Klyukin.

Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet jachty-vasily-klyukin-2.jpg Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet

“Pokud bych postavil jachtu pro sebe, neměl by být stejná jako ty ostatní. Samozřejmě, že všechny lodě jsou odlišné, ale ve skutečnosti většiny z nich jsou podobné. I když byste vybudovali největší jachtu na světě, za čas stejně po moři popluje jachta větší než ta vaše. Nechci vůbec konkurovat vůbec. Chci jen speciální jachtu, jedinou svého druhu,” dodává.

Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet

Z návrhů vzešlo tedy šest vizí lodí, které se dočkaly trojrozměrného modelu v počítači. Nejzajímavějším návrhem je asi vzdání pocty malíři Pietu Mondrianovi v jachtě o délce 65 metrů se čtyřmi podlažími s názvem Mondrian. Druhým seriózním návrhem je 78 metrů dlouhá Mississippi inspirována kolesovými parníky. Za zdařilý návrh můžeme považovat i futuristický koncept 75 metrů dlouhé lodi Red Shark podobný žralokovi.

Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet Vasily Vasilievich Klyukin a jeho návrhy jachet

Spíše jako výstřelek na pomezí kýče už se pohybuje 80 metrů dlouhá loď Manhattan s tvary města i 66 metrů dlouhý Bluebird. Vrcholem je 63 metrů dlouhá jachta se třemi podlažími nazvaná White Swan a tvarem bílé labutě. Naštěstí jde v těchto případech jen o koncepty.

Čtěte další články na téma loď a Rusko

Foto a zdroj: Vasily Vasilievich Klyukin

Článek ze dne: 17.6.2014
Téma: , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Kuba - ze dne: 20.8.2014 - 14:37

    Ta labuť je typický ruský nevkus.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588