Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ford Mondeo přichází s novým sportovním designem

Nový Ford Mondeo

Po dlouhém očekávání přichází nový model Ford Mondeo také do Evropy, kde se začne prodávat rovnou v pětidvéřové i verzi kombi. Novinka prošla mezigeneračně výraznými změnami v exteriéru i interiéru. Nejpřitažlivější je dynamicky tvarovaná karoserie se sportovní maskou, ale rozhodně zaujme i integrování moderních či zcela jedinečných technologií.

Ford Mondeo byl ve své čtvrté generaci poprvé představen ve své mateřské USA v roce 2012 a především svým designem si získal velkou řadu příznivců. Do prodeje zde však šel až v roce 2014 a podle jeho vzoru byl uzpůsoben i design dalších modelů jako Focus, Fiesta či Tourneo. Propracovaný a zdokonalený Ford Mondeo se nyní dostává do prodeje i v Evropě včetně České republiky a doba zrání do uvedení na trh mu rozhodně prospěla.

Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo

První co na voze zaujme jsou nejen zdařilé barevné kombinace, ale především zcela nový design, který je organičtější, dynamičtější a sportovnější. Proměnila se v podstatě celá karoserie do nejmenších detailů. Výrazná je sportovní chromovaná maska připomínající Maserati nebo Audi, efektní je pak použití vlastního propracovaného systému adaptivních LED světlometů. Větší verze Wagon se pak může pochlubit stále zajímavým sportovním designem, který jistě neurazí.

Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo

Lépe odhlučněný interiér nabízený v několika barevných kombinacích je prostorný, svými kombinacemi chromových prvků s plastem a kůží neurazí, ale zvlášť ani nenadchne. V některých místech působí trochu zbytečně lacině, někde pak příliš přezdobeně. Tachometry jsou již kompletně digitální a zobrazují tak například navigaci, pokyny k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň nebo další nutné údaje pro bezpečnou jízdu. Nejdominantnější je multifunkční dotykový panel nabízející volby navigace, ovládání telefonu nebo hudby.

Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo

Velký důraz kladl Ford na bezpečnost. Do vozu mající karoserii z oceli, hořčíku a speciálních plastů, je možné si navolit velké množství bezpečnostních prvků jako hlídání jízdních pruhů s možností zasažení do řízení, kameru na čtení dopravních značek, senzory do zpětných zrcátek upozorňující na vůz jedoucí v takzvaném mrtvém úhlu, automatické zastavování vozu při vstupu osoby do vozovky nebo pásy na zadních sedadlech vybavené airbagy.

Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo Nový Ford Mondeo

Vůz je možné si vybavit i velmi zdařilým prémiovým systémem 12 reproduktorů od značky Sony, speciálními masážními sedadly, parkovacím asistentem s kamerou vzadu a mnoha dalšími vymoženostmi. Na výběr bude i z historicky největšího množství motorů. Ceny nového Fordu Mondeo, který se pro celou Evropu bude vyrábět ve španělské Valencii, začínají v České republice na 612 000 českých korunách.

DesignVid.cz uvádí Nový pětidvéřový Ford Mondeo se ukazuje za jízdy

Čtěte další články na téma Ford

Foto a zdroj: Ford

Článek ze dne: 19.10.2014
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5995
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588