Klikněte a napište nám e-mail!

Bentley vyrobí sedm Continental GT Speeds Breitling

Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series

Dne 31. července bude oficiálně uvedena sedmikusová série vozidel Bentley Continental s označením Continental GT Speed Breitling Jet Team Series, jež spočívá v propojení osvědčeného luxusního kupé a tvarových úprav inspirovaných sférou letectví. Představení této množstevně limitované řady proběhne v rámci přehlídky Boeing Seafair Airshow v Seattlu.

Estetické úpravy, jejichž prostřednictvím byl oživen dostatečně známý design britského luxusního kupé, vzešly z prvků užívaných v oblasti aviatiky. Každý ze sedmi exemplářů této edice je inspirován jedním z letounů letky Breitling Jets, což je zřejmé již na první pohled.

Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series

Spodní část karoserie, zahrnující ponton, příď a záď, je lakována tmavou barvou Onyx, zatímco kapotu, rám masky chladiče, víko zavazadlového prostoru a střechu pokrývá světlý odstín s označením Hallmark. Tvarový vliv letectví, které je v případě týmu Breitling Jets zastoupeno letouny L-39 Albatros, prozrazuje také užití žluté barvy, jíž jsou opatřeny lišty pokrývající oba nárazníky a prahy.

Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series Bentley Continental GT Speeds Breitling Jet Team Series L-39 Albatros

Žlutá barva lemuje rovněž výplně dveří, čalounění sedadel a přístrojovou desku. Zde je však nutno poukázat na inspiraci produkty hodinářské firmy Breitling, z jejíž tvorby zmíněný odstín žluté barvy pochází.

Čtěte další články na téma auto a Bentley

Foto a zdroj: Bentley

Článek ze dne: 5.7.2015
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588