Děkujeme za přízeň nám i designu!

BMW představilo poutavý Concept Compact Sedan

BMW Concept Compact Sedan

V prostorách čínské výstavy Auto Guangzhou 2015 byl oficiálně představen koncept kompaktního sedanu BMW Concept Compact Sedan. Vůz, jenž spočívá v tradičním designu třídimenzionální karoserie, je opatřen plastickými vnějšími panely, které posouvají estetiku konzervativní karoserie typu sedan do jiné, mnohem poutavější roviny.

I přes moderní výrazové prostředky, opírající se o dynamičnost užitých linek a brilantní práci s detailem, vyznačuje se karoserie této studie tradičními prvky designu BMW. Do této skupiny tvarových řešení patří maska chladiče, dělená na dvě samostatné části, pro něž se vžilo označení ledviny.

BMW Concept Compact Sedan BMW Concept Compact Sedan BMW Concept Compact Sedan BMW Concept Compact Sedan

Dále jde o negativně zkosenou linii zadního bočního okna, jež byla navržena designérem Wilhelmem Hofmeisterem a která provází tvarosloví mnichovských vozidel již více než půlstoletí. V souvislosti s tradičními prvky designu BMW nutno poukázat rovněž na koncové svítilny ve tvaru písmene L.

BMW Concept Compact Sedan BMW Concept Compact Sedan BMW Concept Compact Sedan BMW Concept Compact Sedan

Vizuální čistota exteriéru je umocněna užitím zapuštěných klik dveří, které zpřístupňují interiér vozidla poté, co se prsty uživatele dotknou jejich kovového povrchu. Sofistikované tvary tvoří také interiér, jenž skýtá pozoruhodné barevné schéma tvořené kůží Nappa, barvou Grey Brown nebo oranžovým odstínem Velocity Tulip. Technické vybavení kabiny zahrnuje 8,8palcový displej či systém iDrive.

Čtěte další články na téma BMW a koncept

Foto a zdroj: BMW

Článek ze dne: 24.11.2015
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588