Děkujeme za přízeň nám i designu!

Quasar je česká vize elektrokola se zavazadelníkem

Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar

Český designér Filip Nguyen, který je absolventem Ateliéru Transport dizajn na bratislavské VŠVU, navrhl poutavý koncept elektrokola jménem Quasar. Krom zajímavé konstrukce rámu, efektního designu a několika technických vymožeností, kolo disponuje především velkým zavazadlovým prostorem třeba i pro notebook.

Filip Nguyen navrhl kolo Quasar jako bakalářskou práci a věnoval ji české značce Lift Off, která se zaměřuje na výrobu cyklistických brašen. Právě elegantní a funkční zavazadlový prostor byl základem návrhu celého kola a měl jej díky propojení s ekologickým přístupem k dopravě odlišovat od ostatních. Navíc designér při výrobě počítá s uhlíkovými vlákny a 3D tiskem, což by atraktivnost kola ještě zvýšilo.

Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar

“Zavazadlový prostor je hlavním motivem designu Quasaru, ať už je na něm připevněn pevný kryt nebo zásuvná brašna. Ty je možné dle potřeby jednoduše zaměnit. Pevný kryt tvoří prostorný zavazadelník, ve kterém převezete nejen všechny své osobní věci, ale třeba i notebook. Vše bude bezpečně uloženo a vy si budeme moci užívat svobodné jízdy bez batohu či plných kapes. Při parkování je kryt i celé kolo možné uzamknout, podobně jako u motocyklů. Zásuvná brašna pak vychází přímo z produktů značky Lift Off. Do rámu kola se jednoduše zasune elegantní kožená brašna, kterou můžete po vyjmutí nosit jako klasickou tašku přes rameno, a tak mít své věci vždy u sebe,” říká k hlavní výhodě kola Filip Nguyen.

Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar Filip Nguyen a jeho elektrokolo Quasar

“Samozřejmostí elektrokola je vyjmutelná baterie, která se nachází pod sedlem a pro pohodlnou manipulaci má madlo. Snadno ji tak přenesete například do kanceláře, kde ji dobijete. K pohonu Quasaru pak slouží elektromotor umístěný mezi pedály, který svou sílu převádí na zadní kolo přes tichý řemen. Baterie kromě motoru napájí i integrované světlomety automaticky reagující na světelné podmínky okolí. Dnes nezbytným prvkem konceptu je i propojení se smartphonem, který spolu s aplikací Quasar vybaví kolo navigací, tachometrem a jinými užitečnými funkcemi,” dodává k technickým detailům kola Quasar.

Čtěte další články na téma kolo a koncept

Foto a zdroj: Filip Nguyen

Článek ze dne: 29.11.2015
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588