Děkujeme za přízeň nám i designu!

Schmutz navrhl kolo s třívrstvým dřevěným rámem

Niko Schmutz a jeho jízdní kolo s dřevěným rámem

Student designu Niko Schmutz navrhl jízdní kolo s dřevěným rámem, který je netypicky složen ze třech vrstvených a propojených částí. I díky tomu může rám lépe absorbovat vibrace způsobené jízdou po nerovném povrchu. Kolo je prozatím pouze prototyp.

Student z německé Pforzheim University vytvořil rám z několika částí z dubového dřeva. Přestože je kolo určeno převážně do města, i zde je potřeba nejen skvělý design, ale také dobré jízdní vlastnosti. Rám je proto vrstven v podobě letokruhů stejně jako u stromů a snižuje se tak náchylnost k lámavosti dřeva.

Niko Schmutz a jeho jízdní kolo s dřevěným rámem Niko Schmutz a jeho jízdní kolo s dřevěným rámem Niko Schmutz a jeho jízdní kolo s dřevěným rámem Niko Schmutz a jeho jízdní kolo s dřevěným rámem

Jízdní kolo však nemůže být vyrobeno celé ze dřeva, proto Schmutz přírodní materiál doplnil vyztuženými hliníkovými částmi. K těžkému dřevu je to logický krok. Sedlo a řidítka jsou pak inspirovány 19. stoletím a potaženy hnědou kůží. Designér by po vytvoření prototypu rád uvedl kolo do prodeje.

Čtěte další články na téma kolo

Foto a zdroj: Niko Schmutz

Článek ze dne: 30.12.2015
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588