Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ehang 184 je autonomní dron pro osobní přepravu

Autonomní dron Ehang 184 od čínské značky Ehang

Na uplynulém americkém veletrhu spotřební elektroniky CES 2016 byl představen Ehang 184, který je autonomním vznášedlem podobným dronu určeným však pro osobní přepravu na krátké vzdálenosti. Ekologicky smýšlející stroj z Číny je zhmotněnou vizí pro dopravu budoucnosti.

Čínský výrobce Ehang již dříve představil klasický malý dron s názvem GhostDrone určený pro natáčení. Úspěchy prvního produktu, který se prodával v 70 zemích světa, konstruktéry a designéry inspiroval k návrhu velkého dopravního prostředku určeného pro osobní přepravu převážně na krátké vzdálenosti. Vznikl tak Ehang 184 AAV nebo Autonomous Aerial Vehicle.

Autonomní dron Ehang 184 od čínské značky Ehang Autonomní dron Ehang 184 od čínské značky Ehang Autonomní dron Ehang 184 od čínské značky Ehang Autonomní dron Ehang 184 od čínské značky Ehang

Design od Ehang Industrial Design Center vychází z klasického dronu a má tedy osm vrtulových motorů v páru napojených sklápěcími rameny na kabinu z kompozitních materiálů připomínající kokpit helikoptéry. Stroj dokáže letět rychlostí až 100 km/h až 23 minut. Pohon je zajišťován z baterií, které se nabíjí maximálně čtyři hodiny. Do stroje se vejde pouze jeden řídící pasažér, který trasu ovládá pomocí tabletu. Cena nebyla stanovena, je odhadována na 4,5 až 7,1 milionu českých korun.

Čtěte další články na téma letadlo

Foto a zdroj: Ehang

Článek ze dne: 12.1.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588