Děkujeme za přízeň nám i designu!

Audi ukázalo terénně vyhlížející A4 Allroad Quattro

Audi A4 allroad quattro

V prostorách letošního ročníku automobilové výstavy v Detroitu probíhá světová premiéra nového Audi A4 Allroad Quattro, terénně vyhlížející verze středně velké modelové řady A4. Vůz, opatřený pohonem všech kol a ochrannými panely exteriéru, doplní prodejní paletu ingolstadtských vozidel letos v létě.

V porovnání s běžným kombi téže modelové řady, vyznačuje se vozidlo s přídomkem Allroad Quattro rozšířenými podběhy kol, které budou k dispozici v jednom ze dvou barevných provedení: buď v matně šedém odstínu, nebo v laku karoserie. Robustní ochranný panel spodní části automobilu a zadní difuzor jsou opatřeny odstínem stříbrná Selenit.

Audi A4 allroad quattro Audi A4 allroad quattro Audi A4 allroad quattro Audi A4 allroad quattro

Kromě tvarových znaků, které jsou charakteristické pro moderní vozy značky Audi (jde především o velkoplošnou masku chladiče singleframe, výraznou linii tornado a členitá koncová světla s horizontální směrovou orientací světelných segmentů), zaujmou pozorovatele standardně dodávaná 17palcová kola. K dispozici však budou kola s ráfky o průměru 17 až 19 palců.

Audi A4 allroad quattro Audi A4 allroad quattro Audi A4 allroad quattro Audi A4 allroad quattro

Kabina je sestavena z tvarů, jež jsou důvěrně známy z aktuálních modelových řad Audi. Dominantou přístrojové desky je (na přání dodávaný) Audi VirtualCockpit a nový ovládací koncept MMI. Služby Audi Connect, Audi Smartphone Interface a Audi Phone Box (s možností induktivního nabíjení) nabízejí vozidlu přístup k internetu i připojení chytrého telefonu. Audi rovněž nabízí – jako první výrobce ve střední třídě – zvuk ve formátu 3D prostřednictvím audiosystému Bang & Olufsen s celkem devatenácti reproduktory.

Čtěte další články na téma Audi a auto

Foto a zdroj: Audi

Článek ze dne: 13.1.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588