Klikněte a napište nám e-mail!

Buick představil dynamicky elegantní koncept Avista

Buick Avista Concept

Automobilová výstava v Detroitu odhalila cestovní automobil Buick Avista, koncepční kreaci s energickými vnějšími tvary a interiérem, který spoluutváří plovoucí středová konzole, kožené čalounění a hliníkové obložení. Vozidlo, jež na první pohled zaujme plavností exteriérových linek, je postaveno na 20palcovým kolech s pěti rozštěpenými paprsky.

Proporční rozvržení automobilu spočívá v tradičním schématu, které se skládá z dlouhé a mohutné přídě, dynamického spádu střešní linie a zesílení hmoty v zadních partiích. Výsledkem je přiměřeně robustní, avšak zároveň dynamicky elegantní automobil, jehož sportovní tvarový účin je znásoben užitím 20palcových litých kol.

Buick Avista Concept Buick Avista Concept Buick Avista Concept Buick Avista Concept

Tvarovou čistotu celku nadto umocňuje absence B-sloupku, jež budí dojem souvislé okenní plochy, a zapuštěné kliky bočních dveří, které se aktivují dotykem. Naproti tomu dekorativní charakter automobilu je dán především citlivě provedenými chromovými akcenty, jež jsou patrné zejména v oblasti předních blatníků.

Buick Avista Concept Buick Avista Concept Buick Avista Concept Buick Avista Concept

Pokud se pozorovatel pozastaví nad křivkovým ztvárněním vnějších linek, které pečlivě modelují exteriérové karosářské panely, osloví ho rovněž tvarové zpracování interiéru. Kabina, pro níž bylo zvoleno uspořádání sedadel 2+2, je vybavena středovou konzolou s plovoucím efektem, která organicky vyrůstá ze spodní poloviny palubní desky. Provozně funkční díly, jako například hlavové či loketní opěrky, byly pojaty jako plastické celky, které vydatně přispívají pohodlné atmosféře na palubě.

Buick Avista Concept Buick Avista Concept Buick Avista Concept Buick Avista Concept

Pohonné ústrojí představuje šestiválcový motor o zdvihovém objemu 3 litry, jehož výkon je přenášen skrze osmistupňovou automatickou převodovku na zadní kola. Výfuková soustava je zakončena dvěma mohutnými koncovkami, které jsou situovány ve spodních rozích zadního nárazníku.

Čtěte další články na téma auto a koncept

Foto a zdroj: Buick

Článek ze dne: 26.1.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588