Klikněte a napište nám e-mail!

Škoda poodhalila koncept šestimístného SUV VisionS

Designová studie SUV Škoda VisionS

Expozice březnové automobilové výstavy v Ženevě bude dějištěm výstavní premiéry koncepčního SUV značky Škoda, pro nějž byl zvolen název VisionS. Designérská kreace, jejíž interiér bude skýtat tři řady sedadel a velkorysou nabídku prostoru, předjímá tvarový styl, dle kterého budou navrženy budoucí sportovně-užitkové vozy české značky.

V roce 2014 byla představena studie VisionC a s ní i nový tvarový jazyk, který je nyní aplikován na karoserii sportovně-užitkového založení. Kreace VisionS (S vychází ze zkratky SUV) naznačuje, jak by mohly vypadat modely této flexibilní karosářské řady, jež budou v rámci hierarchie modelových řad situovány nad kompaktní automobil Yeti. Automobil měří 4,7 metru na délku, 1,91 metru na šířku a 1,68 metru na výšku.

Designová studie SUV Škoda VisionS Designová studie SUV Škoda VisionS Designová studie SUV Škoda VisionS Designová studie SUV Škoda VisionS

Interiér je koncipován jako šestimístný a sestává ze tří řad sedadel. Tvarový celek je syntézou nových řešení, podmíněných předmětným karosářským typem (hranaté výřezy kol, jež jsou poplatné kategorii terénních vozidel), a prvků známých z aktuálních studií značky. Ty zahrnují ostré přechody mezi plochami, odkaz na český křišťál (krystalické detaily, jimiž jsou obloženy vertikální lamely masky chladiče) a výraznou linii Tornado, která modeluje hmotu pontonu a zároveň propojuje přední a zadní partie automobilu.

Čtěte další články na téma Škoda Auto

Foto a zdroj: Škoda Auto

Článek ze dne: 3.2.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588