Klikněte a napište nám e-mail!

Studenti UMPRUM navrhli nové tramvaje pro Prahu

Vhodný design tramvaje: Tomáš Chudil

Týdenní výstava klauzurních prací Artsemestr zima 2016 na pražské UMPRUM přinesla i prezentaci semestrálních prací vybraných studentů Ateliéru průmyslového designu. Na téma Vhodný design tramvaje navrhovali nové soupravy pro hlavní město Prahu.

„Studenti dostali za úkol vytvořit design tramvaje s ohledem na atmosféru hlavního města, jeho historii i způsob dopravy v Praze. Součástí zadání byly také ergonomické studie sedadel,“ přibližuje téma vedoucí ateliéru Průmyslového designu doc. M.A. Ivan Dlabač.

Vhodný design tramvaje: Tomáš Šindelář Vhodný design tramvaje: Tomáš Růžička Vhodný design tramvaje: Prokop Strnka Vhodný design tramvaje:  Darek Zahálka

„Lze říci, že všichni studenti našli zalíbení ve staré tramvaji T3 z 60tých let, která dle jejich slov do Prahy patří. Stávající nové byť nízkopodlažní tramvaje se jim nelíbí exteriérem a shledali i interiér jako horší, ačkoli je řešila známá designérská studia,“ hodnotí přístup studentů k úkolu asistent ateliéru MgA. Vlastimil Bartas.

Čtěte další články na téma tramvaj a UMPRUM

Foto a zdroj: UMPRUM

Článek ze dne: 10.2.2016
Téma: , , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588