Děkujeme za přízeň nám i designu!

Porsche k výročí modernizovalo roadster 718 Boxster

Porsche 718 Boxster

Německý výrobce Porsche uvádí modelovou řadu 718 Boxster a 718 Boxster S, která spočívá v modernizaci typu Boxster, roadsteru s motorem uprostřed. Úpravy, jež probíhají přesně dvacet let od premiéry tohoto automobilu, zahrnují nárůst výkonu, vyšší úspornost či citlivé přepracování tvarových prvků, například světlometů nebo hmotového rozvržení profilu.

Pomineme-li charakteristické rysy vnějšího tvarosloví, jež podléhají kontinuálně budované mnohaleté tradici, podstoupil design nové modelové řady – s výjimkou víka zavazadlového prostoru, čelního skla a plátěné střechy – kompletní přepracování. V ploše přední části exteriéru byly zvětšeny vstupy pro přívod chladicího vzduchu. Doplňují je bi-xenonové světlomety s integrovanými čtyřbodovými LED světly pro denní svícení, která jsou nově součástí příplatkové výbavy.

Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster

Boční partie prodělaly změny, které se týkají jednak samotného hmotového rozvržení karoserie (výraznější blatníky a boční prahy), jednak drobných kontur (absence prohlubní pro kliky dveří). Tuto část vozu tvarově spoluutvářejí kola – v případě standardní výbavy 19palcová, u volitelné 20palcová. Přepracování se týkalo rovněž koncových světel, která sestávají z trojrozměrné LED technologie a čtyřbodových brzdových světel.

Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster Porsche 718 Boxster

Součástí modelové řady 718 je nově vyvinutý přeplňovaný plochý motor typu boxer, osazený čtyřmi válci. Porsche 718 Boxster generuje z dvoulitrového objemu výkon 220 kW (300 k), vozidlo 718 Boxster S z 2,5litrového motoru pak 257 kW (350 k). Model S využívá turbodmychadlo s variabilní geometrií rozváděcích lopatek. Uvedením nové generace 718 Boxster se Porsche vrací ke svým sportovním vozům s plochými čtyřválcovými motory boxer, které naposledy použilo na konci 60. let minulého století.

Prodej nového sportovního vozu s motorem uprostřed bude v Evropě zahájen 30. dubna. Ceny modelu 718 Boxster začínají na částce 53 646 eur, ceny za model 718 Boxster S startují na částce 66 141 eur, v obou případech s výbavou pro daný trh a DPH.

Čtěte další články na téma Porsche a auto

Foto a zdroj: Porsche

Článek ze dne: 11.2.2016
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588