Klikněte a napište nám e-mail!

Škoda ukázala koncept SUV VisionS na vizualizacích

Designová studie SUV Škoda VisionS

Škoda VisionS, historicky první sportovně-užitkový vůz české značky, dostává konkrétnější obrysy. Automobilka zveřejnila první snímky koncepční kreace, které nejenže předjímají podobu budoucího produkčního vozidla, ale potvrzují též věrohodnost skic, jež byly odhaleny v nedávné době. Premiéra studie proběhne letos v březnu na autosalonu v Ženevě.

Vozidlo je navrženo dle pravidel tvarového jazyka, který byl poprvé uplatněn na karoserii konceptu VisionC (2014). Karoserie, měřící 4,7 metru na délku, 1,91 metru na šířku a 1,68 metru na výšku, ukrývá tři řady sedadel, které nabízejí šest míst pro cestující.

Designová studie SUV Škoda VisionS Designová studie SUV Škoda VisionS Designová studie SUV Škoda VisionS Designová studie SUV Škoda VisionS

Pohon koncepční kreace zajišťuje ústrojí na bázi plug-in-hybridní technologie. Vůz o výkonu 165 kW (225 k) akceleruje z 0 na 100 kilometrů v hodině za 7,4 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti téměř 200 kilometrů v hodině. Na 100 kilometrů jízdy vystačí v normovaném cyklu s 1,9 litry benzinu, přičemž emisní znečištění činí 45 gramů oxidu uhličitého na jeden kilometr.

Čtěte další články na téma Škoda Auto

Foto a zdroj: Škoda Auto

Článek ze dne: 17.2.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588