Děkujeme za přízeň nám i designu!

Škoda představila šestimístný koncept SUV VisionS

Koncepční studie Škoda VisionS

Během koncernového večera, jenž byl pořádán v předvečer prvního novinářského dne autosalonu v Ženevě, proběhla světová premiéra koncepční studie Škoda VisionS. Automobil, postavený bázi modulární platformy MQB, je prvním exemplářem české značky se šesti sedadly, uspořádanými ve třech řadách. Vize předjímá styl budoucího SUV téže značky.

Karoserie vozu měří 4,70 metru na délku, 1,91 metru na šířku a 1,68 metru na výšku. Model je postaven na podvozku s rozvorem o délce 2,79 metru. Design, přesněji jeho výtvarný aspekt, odkazuje na český kubismus a tradici tuzemských sklářů. První zmíněný aspekt je znát z ostrých přechodů mezi exteriérovými plochami, druhý z krystalické optiky předních reflektorů a zadních svítilen či obložení masky.

Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS

Avšak i přes dominující hrany a ostrá vydutí nalezneme na vnějším tvarosloví kontrastní prvky, mezi něž patří zejména eliptické koncovky výfukové soustavy. Dynamické rysy s hranatými motivy naopak rozvíjí ráfky kol, jež byly opatřeny pěti lomenými paprsky inspirovanými aerodynamikou.

Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS

Čelní partie sestávají z lichoběžníkové masky, k níž po bočních stranách přiléhají kryty sdružující čtyři ploché diodové světlomety. Střed masky je vyplněn dvojitými lamelami ve vertikální směrové orientaci, jejichž výraz oživuje výše uvedený krystalický dekor.

Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS Koncepční studie Škoda VisionS

Stylové zaměření exteriéru je plně reflektováno v kabině. Přístrojová deska se svým hmotovým rozvržením vymyká dosavadní designérské praxi značky, neboť spočívá v objemu rozděleném na dvě tvarově symetrické části. Podstatnou novinkou je však uspořádání sedadel ve třech řadách, které čítají celkem šest míst.

Čtěte další články na téma Škoda Auto

Foto a zdroj: Škoda Auto

Článek ze dne: 2.3.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588