Klikněte a napište nám e-mail!

Citroën ukázal divoký koncept SpaceTourer Hyphen

Citroën SpaceTourer Hyphen

Dodávkový automobil obvykle spočívá v účelně komponovaném objemu, který je založen na maximální možné míře užitné hodnoty. Této definici však neodpovídá koncepční vize SpaceTourer Hyphen, jež je dílem Citroënu a francouzské elektropopové kapely Hyphen Hyphen. Vůz byl zhotoven při příležitosti uvedení vozidla SpaceTourer.

„Citroën uměl vždy jít cestou inovací, být průkopníkem a vyhledávat talenty. Setkání s Hyphen Hyphen a navázání partnerství bylo pro nás okamžitě naprosto přirozené. Proběhlo setkání s kapelou nabitou energií, která je graficky i hudebně velmi výrazná. Sedli jsme si v komunikaci a určitě i lidsky! Můžeme tak rovněž spojit naše hodnoty optimismu, sdílení a kreativity,“ uvedl ředitel pro marketing a komunikaci značky Citroën Arnaud Belloni.

Citroën SpaceTourer Hyphen Citroën SpaceTourer Hyphen Citroën SpaceTourer Hyphen Citroën SpaceTourer Hyphen

Automobil, založený na standardním provedení vozidla SpaceTourer, je oživen rysy, které jsou užívány v souvislosti s modely kategorie SUV. Jmenovitě jde o rozšířený nárazník a zejména lišty podběhů kol a prahů, při jejichž navrhování se designéři inspirovali týmiž díly studie Aircross. Zmíněné prvky jsou pojaty v matném odstínu Moondust Dark, nadto s nimi kontrastují eloxované prvky v tmavě oranžové barvě.

Citroën SpaceTourer Hyphen Citroën SpaceTourer Hyphen Citroën SpaceTourer Hyphen Citroën SpaceTourer Hyphen

Koncept je opatřen 19palcovými koly postavenými na matně černých hliníkových discích s diamantovým výbrusem a eloxovanými ozdobnými prvky. Na každou pneumatiku bylo umístěno pět gumových pásů, které evokují optimální přilnavost, čímž tvůrci zdůraznili terénní charakter vozu.

Citroën SpaceTourer Citroën SpaceTourer Citroën SpaceTourer Citroën SpaceTourer

Pohon studie zajišťuje motor BlueHDi 150 S&S, opatřený manuální šestistupňovou převodovkou a odpojitelným pohon 4×4, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Automobiles Dangel.

Čtěte další články na téma auto a Citroën

Foto a zdroj: Citroën

Článek ze dne: 4.3.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588