Děkujeme za přízeň nám i designu!

Acura Precision oslní designem Quantum Continuum

Koncept vozu Acura Precision

Jednu z osobitých výstavních premiér, které byly uskutečněny v prostorách letošního ročníku automobilové výstavy v Detroitu, představuje uvedení koncepční kreace Acura Precision. Vozidlo, pod jehož návrhem je podepsáno kalifornské Acura Design Studio, vyjadřuje DNA značky, jež je vyjádřeno heslem Precision Crafted Performance.

Design automobilu byl pojat jako skulpturální dílo, jehož tvarový účin ovlivňují kontrastní detaily a četné průsečíky strmých ploch. Jednou z dominant exteriérového tvarosloví je šestiúhelníková maska chladiče, pro níž bylo zvoleno označení Diamond Pentagon.

Koncept vozu Acura Precision Koncept vozu Acura Precision Koncept vozu Acura Precision Koncept vozu Acura Precision

Energicky tvarovaný nasávací vstup koresponduje jednak s dramaticky vedenými plochami, jednak se sousedícími reflektory, které s maskou chladiče shora dosedají na společnou linii. Nutno však poukázat na klíčový prvek designu, jenž se nazývá Quantum Continuum. Jde o plynulý přechod mezi materiály a konstrukcí z exteriéru do kabiny, který je zvýrazněn absencí B-sloupku.

Koncept vozu Acura Precision acura-precision-concept-6.jpg acura-precision-concept-7.jpg Koncept vozu Acura Precision

Dramatičnost tvarů zevnějšku se plně promítá do interiéru, kde zaujme dvouvrstvá přístrojová deska či zadní sedadla s plovoucím efektem, jež evokují vzhled moderního halového nábytku. Prostředí řidiče je vybaveno kompaktním volantem, jehož forma byla inspirována závodními stroji, či například mechanismem Integrated Dynamics System (IDS).

Čtěte další články na téma auto a koncept

Foto a zdroj: Acura

Článek ze dne: 6.3.2016
Téma: , , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588