Děkujeme za přízeň nám i designu!

James Dyson vynalezl supersonický vysoušeč vlasů

Dyson Supersonic

Britský designér a vynálezce James Dyson přichází po pěti letech vynalézání s revolučním vysoušečem vlasů Supersonic. Po vysavačích a větrácích tak na trh přichází nejmodernější technologie i v této oblasti. Fén je netiším a jedním z nejlehčích ve své kategorii. Futuristický design navíc připomíná spíše vesmírnou zbraň.

Pět let vyvíjeli britští inženýři pod vedením Jamese Dysona revoluční vysoušeč vlasů. Tisíce hodin práce na více jak 600 prototypech vyústily v super moderní kus techniky pro každodenní použití, která navíc aktuálně čeká na připsání asi stovky patentů. Dyson Supersonic je unikátní v každém směru a dohromady tvoří syntézu v podstatě dokonalého designu.

Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic

První co upoutá se tvar, který vychází z klasických vysoušečů vlasů, avšak posouvá jej do zcela nové roviny. Po vzoru větráků bez vrtule, takzvaných násobičů, ani fén nemá tělo plné, ale je v něm barevná kruhová díra, na kterou je možné upevnit několik druhů nástavců. Tělo je šedé v typickém barevném provedení Dyson. Vyladěny jsou nejmenší detaily včetně ovládacích tlačítek, které jsou precizně navrženy a zhotoveny.

Vývoj vysoušeče vlasů Dyson Supersonic Vývoj vysoušeče vlasů Dyson Supersonic Vývoj vysoušeče vlasů Dyson Supersonic Vývoj vysoušeče vlasů Dyson Supersonic

Druhou předností jsou použité technologie. Dyson kvůli fénu nechal vyvinout speciální elektrický motor V9, který je lehčí, tišší a výkonnější než ostatní motory ve vysoušečích. Umístění v rukojeti, 13 lopatek turbíny, 110 000 otáček za minutu a kontrolování teploty čipem 20 krát za minutu zaručuje precizní spolehlivost a výkon. K produktu je navíc dodáváno i kožené cestovní pouzdro.

Čtěte další články na téma Dyson

Foto a zdroj: Dyson

Článek ze dne: 27.4.2016
Téma: , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588