Děkujeme za přízeň nám i designu!

Tesla ukázala pětimístný elektrický sedan Model 3

Tesla Model 3

Výrobce Tesla uvedl automobil s typovým označením Model 3, který rozvíjí hodnoty prezentované sedanem Model S a velkoprostorovým křížencem Model X. Pětimístný vůz je opatřen elektrickou pohonnou jednotkou, přičemž jeho výroba bude započata na konci příštího roku.

Vozidlo spočívá v designu, jenž maximalizuje prostornost interiéru. Tomu odpovídá objem druhého karosářského prostoru, korunovaný měkce klenutou střešní linkou a doplněný splývající zádí, jejíž ztvárnění evokuje zvyklosti užívané v kategorii kupé. Podobně jako Model X, také Model 3 postrádá centrovanou velkoplošnou masku – přední čelo automobilu je zcela hladké, bez jakéhokoliv dekorativního či provozně funkčního rysu.

Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3

Vozidlo je opatřeno motorem s dojezdem 215 mil. Agregát umožňuje akceleraci z 0 na 60 mph pod 6 vteřin. Součástí vybavení je elektrický pohon všech kol. Dlužno doplnit, že vůz, jehož startovní cena činí 35 000 dolarů, je v rámci automobilové hierarchie řazen do kategorie středně velkých sedanů, přičemž v této třídě má platit za nejbezpečnější exemplář.

Čtěte další články na téma Tesla

Foto a zdroj: Tesla

Článek ze dne: 19.5.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588