Klikněte a napište nám e-mail!

Volkswagen Beetle omlazuje na rok 2017 svůj design

Volkswagen Beetle na rok 2017

Volkswagen Beetle, který je osobitou reminiscencí na kultovní lidový automobil z minulého století, podstoupil cizelování vzhledu a v závislosti na něm také přepracování nabídky jednotlivých verzí. Změny, jež se týkají převážně stylových řešení jinak hmotově nezměněné karoserie, zahrnují nové barevné odstíny exteriéru či vrcholný model Beetle Exclusive.

Estetické kvality čelních partií (především uhlazenost vnějších panelů), jakož i jejich vizuální dynamika byly znásobeny přepracováním nárazníku, který je nyní strmější a tím tvarově lehčí. V případě sportovní verze R-Line, jež byla dříve označována jako Beetle Sport, hovoříme rovněž o užití přídavného větracího vstupu v prostoru nad nárazníkem.

Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017

Nedílnou součástí vnější estetiky vozu jsou ráfky kol. Mezi nabízenými modely figurují 17palcová kola s označením Philadelphia či například 18palcové ráfky Ravenna Adamantium, které jsou nabízeny pro modely Design Line a výše zmíněný R-Line. Tyto varianty automobilu Beetle jsou navíc vybaveny modifikovaným přístrojovým panelem.

Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017

Je-li řeč o interiéru, nutno poukázat na možnost volby mezi třemi potahovými materiály či samostatnými stylovými pakety, mezi něž patří například Black Style Package. Součástí tohoto prvku výbavy jsou kola, kryty vnějších zpětných zrcátek a povrch střechy v černém barevném provedení.

Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017 Volkswagen Beetle na rok 2017

Poutavé oživení nabídky představuje verze Denim, jež ztělesňuje vzpomínku na lidový Volkswagen s prvky zhotovenými z džínové látky (1974). Vůz je opatřen modrou metalízou, 17palcovými koly s chromovým středem či úložnými kapsami v interiéru, které jsou inspirovány strukturou džínových kalhot.

Čtěte další články na téma auto a Volkswagen

Foto a zdroj: Volkswagen

Článek ze dne: 17.6.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588