Klikněte a napište nám e-mail!

Plzeňská Škoda vyrobila vozy metra pro Petrohrad

Nové vozy metra pro Petrohrad od Škoda Transportation

První tři nové soupravy metra NěVa doručila plzeňská Škoda Transportation do ruského města Petrohrad, kde bude v roce 2017 jezdit celkem sedmnáct šestivozových souprav. Soupravy v designu přímo třetí linku petrohradského města jsou lehčí než předchozí, rekuperují energii při brzdění, jsou více odhlučněné interiéry i bezbariérové.

“Škoda Transportation vyrobila moderní soupravu metra pro ruský Petrohrad s rozchodem 1520 mm. Šestivozovou soupravu tvoří dvě shodné vlakové části, které jsou spojeny zadními konci k sobě. Obě se skládají z motorového vozu se stanovištěm strojvedoucího 18 Mt, vloženého motorového vozu 19 Mt a vloženého vozu bez pohonu 20 Mt. Motorový vůz je vybaven řídícím počítačem, trakčním kontejnerem, pneumatickou brzdou, baterií a vložený motorový vůz má navíc kompresorové soustrojí. Vložený vůz je také vybaven řídícím počítačem a pneumatickou brzdou. Většina elektrické výzbroje určené pro pohon soupravy je umístěna v trakčním kontejneru, který je zavěšen pod podlahou motorových vozů,” uvádí k vozu výrobce.

Nové vozy metra pro Petrohrad od Škoda Transportation Nové vozy metra pro Petrohrad od Škoda Transportation Nové vozy metra pro Petrohrad od Škoda Transportation Nové vozy metra pro Petrohrad od Škoda Transportation

“V každém voze jsou umístěny ventilační jednotky, které spolu s příjemným osvětlením zvyšují komfort při cestování petrohradským metrem. K dobré informovanosti cestujících přispívá audiovizuální informační systém, který doplňují reproduktory vlakového rozhlasu. Bezpečnost cestujících i řidiče zajišťuje moderní kamerový systém se záznamem dat. Hlavní výhodou soupravy je až o čtvrtinu nižší hmotnost oproti stávajícím vozům. Lehčí vozy mají mohou navíc využít rekuperaci energie při brzdění a jsou schopné ušetřit až čtyřicet procent elektrické energie oproti dnes provozovaným vozům,” dodává.

Čtěte další články na téma metro a Škoda Transportation

Foto a zdroj: Škoda Transportation

Článek ze dne: 23.11.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588