Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ortega navrhla osobní dvou a třímístnou ponorku

Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C

Nizozemská značka Ortega představila dvě nové ponorky pro osobní využití a prozkoumávání podmořského světa. Vysoce vyspělé námořní stroje s výkonným elektrickým pohonem mají futuristický design, navigační technologie, sonar a nákladní prostor.

Ortega se svými stroji snaží obnovit revoluční způsob objevování podmořského světa a cestování pod mořem pomocí vysoce pokročilé námořní technologie, která připomíná až technologie armádní. Na trh uvádí hned dvě plavidla stejné konstrukce a v jednotném designu, který je ergonomický a výsledkem moderního holandského inženýrství.

Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C

První menší plavidlo je označováno MK.1B a je dvoumístné. Má délku 600 centimetrů a šířku 115 centimetrů. Ponoří se až do hloubky 95 metrů a může plout rychlostí devíti uzlů nad hladinou a jedenáct pod hladinou. Nákladní prostor je dostatečných 250 litrů.Druhý větší model pro tři pasažéry je o 50 centimetrů delší, jinak stejně vybaven jako jeho menší bratříček.

Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C Osobní ponorka Ortega MK.1B a MK.1C

Oba modely mají otevřený kokpit, tedy kapitán i pasažéři musí mít na hlavách kyslíkové masky. Technologické vybavení je více než luxusní a obsahuje navigační systém HUD, magnetometr, sonar, Flir a tichý elektromotor s bateriemi o váze 32 kilogramů a výkonem 4,6 kWh. Cena zatím nebyla stanovena ale odhaduje se mezi šesti až dvanácti miliony českých korun.

Čtěte další články na téma ponorka a technika

Foto a zdroj: Ortega

Článek ze dne: 24.11.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588