Děkujeme za přízeň nám i designu!

Bombardier uvádí letouny i pro cestující s nadváhou

Bombardier a letouny z nové série C

Kanadský výrobce letounů Bombardier doručil lotyšské nízkonákladové letecké společnosti AirBaltic první letouny z nové série C. Do Lotyšska zamířil první stroj s označením CS300, který je větší variantou dříve uvedeného modelu CS100. Do moderního interiéru se vejde 130 až 150 pasažérů. Zajímavostí je možnost přizpůsobení sedadel i pro osoby s nadváhou.

Středně veliký dopravní letoun ze série C, je moderním strojem, který se po technologické stránce chlubí především delším doletem až  6112 kilometrů, nižší spotřebou paliva a snížením hluku i emisí. Viditelnější částí je samozřejmě design celého letounu, který však z pohledu exteriéru nijak nepřekvapí. Dnes již klasicky se letouny chlubí vylepšováním aerodynamiky a snižováním nákladů při provozu stroje.

Bombardier a letouny z nové série C Bombardier a letouny z nové série C Bombardier a letouny z nové série C Bombardier a letouny z nové série C

Opakem je interiér, na kterém si Bombardier dal záležet. Pokud pomineme super moderní kabinu pro piloty, kam mají přístup jen vyvolení, hlavní pozornost se ubírala na cestující. Interiér je laděn do světlých barev, které je možné pomocí LED osvětlení dále přibarvovat. Podle výběru letecké společnosti je možné osadit palubu až 150 sedadly. Všudypřítomné jsou moderní technologie, integrace nových systémů a větší přihrádky na zavazadla.

Bombardier a letouny z nové série C Bombardier a letouny z nové série C Bombardier a letouny z nové série C Bombardier a letouny z nové série C

Hlavní inovací jsou 19palcové sedačky, které se staly standardem v tomto odvětví. Výrobce uvádí, že sedačky byly navržena speciálně tak, aby byly pohodlné i pro cestující s nadváhou. Jeden letoun vyjde na 85,7 milionů dolarů, tedy asi 2 miliardy českých korun.

Čtěte další články na téma letadlo

Foto a zdroj: Bombardier

Článek ze dne: 29.11.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588