Děkujeme za přízeň nám i designu!

BMW i Inside Future je slibná vize autonomního vozu

BMW i Inside Future na vizualizaci

Německý výrobce prémiových vozů BMW představil na uplynulém veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 koncept vozu BMW i Inside Future. Plně autonomní vozidlo s futuristickým tvaroslovím prezentuje několik technických inovací a interiér připomínající obývací pokoj.

“Skulptura interiéru BMW i Inside Future, prezentovaná na výstavě CES 2017, se zaměřuje na ukázání nových možností a výzev, které s sebou přináší plně autonomní ježdění. Jakými činnostmi se budeme v automobilech budoucnosti zabývat? BMW i Inside Future ukazuje, že nebude konflikt mezi personalizací a současně sdílením automobilů,” uvádí k novince BMW.

BMW i Inside Future na vizualizaci BMW i Inside Future BMW i Inside Future BMW i Inside Future

Zhmotněná vize, kterou na veletrhu BMW ukázalo v reálně působící maketě, překvapí především absencí bočních dveří, karoserií vozidla přecházející ve vnější kryty kol s vředu ostrými a vzadu zaoblenými tvary i použitím dřeva, které přechází z exteriéru na zádi vozu do interiéru. Zajímavá je i celková linka začínající u předních kol, táhnoucí se podél střechy a zakončená jako opěrky hlavy.

BMW i Inside Future BMW i Inside Future BMW i Inside Future BMW i Inside Future

V interiéru najdeme organicky tvarované sedačky. Netradičním prvkem interiéru je použití umělého mechu, místo pro knihy a upevnění tabletu jednotně v boční části vozu. Vůz představuje také nejnovější technologii BMW HoloActive Touch, která nahrazuje ovládací tlačítka jedním velkým displejem, kterého se však pro ovládání není potřeba dotknout.

Čtěte další články na téma BMW a auto

Foto a zdroj: BMW

Článek ze dne: 9.1.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588