Klikněte a napište nám e-mail!

Volkswagen ukázal elektrický mikrobus I.D. Buzz

Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz

Německá automobilka Volkswagen představila na auto show v Detroitu koncept malého elektrického mikrobusu budoucnosti I.D. Buzz. Design je už na první pohled inspirován mikrobusem z 60. let. Samořídící novinka s pohonem pouze na elektřinu se má vyrábět do tří let.

Moderní až futuristický design konceptu nepřekvapí. Již před rokem Volskwagen představil obdobný koncept nazvaný Budd-e, který je v podstatě postaven na stejných moderních základech. Nový I.D. Buzz je však svým designem inspirován u hippie mikrobusu, který byl produkován v šedesátých letech a je ikonou automobilového designu dodnes.

Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz

Inspirace a barevné provedení je však jediné retro, které na novém voze najdeme. Maska dostala futuristický nádech díky osvětlení velkého loga i dvou párů svítilen. Zajímavá je světelná linka táhnoucí se jako předěl podél celého vozu. Zadní svítilny jsou pak až nečekaně úzké. Prostorný interiér počítá s několika verzemi uspořádání až pro osm pasažérů. Příjemná je prosklená střecha i speciálně tvarované sedačky.

Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz Koncept mikrobusu Volkswagen I.D. Buzz

Pohon vozu je zajišťován pouze elektricky dvěma motory o výkonu 150 kW. Automobilka uvádí luxusní zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině za pět sekund, nejvyšší rychlost je limitovaná na 160 kilometrů za hodinu. Slibováno je i rychlé dobíjení. Za půl hodiny prý nabijete baterie na 80 procent. Na plné nabití pak urazíte 600 kilometrů. Samozřejmostí je pak samořídící vlastnosti a tomu uzpůsobená nabídka funkcí.

Čtěte další články na téma auto a Volkswagen

Foto a zdroj: Volkswagen

Článek ze dne: 15.1.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588