Děkujeme za přízeň nám i designu!

Studenti z Plzně navrhli autonomní vozy budoucnosti

Ukázka návrhů plzeňských studentů z výstavy Autonomní automobil

Vybraní studenti magisterského studia na Fakultě designu a umění Západočeské univerzity v Plzni navrhli pod vedením finského designera Eero Kankainena autonomní automobil blízké budoucnosti. Své velmi zdařilé práce vystavují velkoformátovými tisky do 4. března v Galerii Ladislava Sutnara v Plzni.

“Eero Kankainena je absolventem Royal College of Art a jako zaměstnanec známého italského designerského studia se podílel na návrzích vozů mnoha světových automobilek firmu Ferrari nevyjímaje. Nyní pracuje v české firmě Aufeer Design v Mladé Boleslavi, která úzce spolupracuje s firmou Škoda-Auto, ale spolupracují také s firmou Škoda Transportation v Plzni,” uvádí fakulta k vedoucímu studentů při jejich navrhování autonomních vozů.

Ukázka návrhů plzeňských studentů z výstavy Autonomní automobil Ukázka návrhů plzeňských studentů z výstavy Autonomní automobil Ukázka návrhů plzeňských studentů z výstavy Autonomní automobil Ukázka návrhů plzeňských studentů z výstavy Autonomní automobil

“Tématem prací je návrh vzhledu autonomního auta v nedaleké budoucnosti. Toto téma se stává čím dál více diskutované v odborných kruzích automobilového průmyslu a naší studenti pod vedením zkušeného designera představují své vize,” dodávají zástupci fakulty. Na výstavě můžete zhlédnout nejen velmi povedený design exteriéru vozů, ale také několik návrhů interiéru.

Čtěte další články na téma výstava a auto

Foto a zdroj: Fakulta designu a umění Západočeské univerzity v Plzni

Článek ze dne: 15.2.2017
Téma: , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588