Děkujeme za přízeň nám i designu!

Škoda odhalila studii zcela elektrického vozu Vision E

Studie elektricky poháněného vozu Škoda Vision E

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila na autosalonu Auto Shanghai v čínské Šanghaji studii kompletně elektricky poháněného vozu Vision E. První studie tohoto typu se chlubí pokračováním designu s využitím krystalických prvků, dojezdem až 500 kilometrů a autonomním řízením ve třetí úrovni.

“Moderní design značky Škoda zaujme vyváženými proporcemi, čistými tvary, precizními liniemi a ostrými hranami. Charakteristické jsou také silně konturované plochy, na kterých vzniká efektní hra světla a stínu, vyzařující dynamiku a emocionalitu. Krystalická struktura světlometů, zadních skupinových svítilen a dalších detailů určují svou trojrozměrností charakter vozu, ovlivněný moderními technologiemi a mimořádnou rafinovaností. Design je tak výrazem nadčasové elegance a moderní funkčnosti, která je pro vozy značky Škoda typická,” uvádí k designu novinky sama automobilka.

Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E

Nejvýraznějším novým prvkem je mohutná maska, která by měla skrývat řadu čidel a podobná je vozům značky Tesla. Krystalické prvky se od hlavních předních světel rozkládají pruhem ve své spojnici a pak druhým pruhem nad nárazníkem. Zajímavé je rozšíření svítidel i do boků auta pod Tornádo linii kde vodorovně protínají boční dveře. Celkovou dynamickou linii podtrhuje záď se sportovnějším pojetím.

Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E Škoda Auto a studie elektromobilu Vision E

Interiér pro čtyři osoby nabízí velký prostor. Dominuje mu výrazné prosklení v podstatě celé střechy. Organické linie, podsvícení palubní desky a vysoká integrace mnoha displejů ukazuje směřování značky. Zajímavé je částečné prosklení zaobleného volantu či skleněná řadící páka. Nad dřevěnou podlahou najdeme u řidiče také dva pedály. ŠkodaAuto plánuje vůz pohánět dvěma 225 kW motory a lithium-iontovým akumulátory s chytrou rekuperací. Prvního sériového modelu bychom se měli dočkat v roce 2020.

Čtěte další články na téma auto a Škoda Auto

Foto a zdroj: Škoda Auto

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Karel Krenfr - ze dne: 3.5.2017 - 18:32

    divný ale dobrý. XD

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588