Děkujeme za přízeň nám i designu!

Japonsko chystá luxusní vlak pro veřejnou dopravu

Train Suite Shiki-Shima

Japonská dopravní společnost JR-East chystá od prosince 2017 sezónní cesty po Japonsku v nejluxusnějším vlaku na světě určeného pro veřejnou dopravu. Train Suite Shiki-Shima navrhl designér Ken Kiyoyuki Okuyama v barvě šampaňského. Interiér bude nabízet luxusní restaurace, mezonetové bydlení i bar.

Ken Kiyoyuki Okuyama je uznávaný japonský designér, který navrhoval vozy pro značky jako Porsche, Maserati, Pininfarina či Ferrari. V roce 2007 založil vlastní studio Ken Okuyama Design a věnuje se průmyslovému designu pod svou hlavičkou. Jeho návrh na luxusní vlak Train Suite Shiki-Shima ukazuje přesně jeho rukopis spojující sportovní nádech s moderními a přesto jednoduchými tvary.

Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima

Vlak má jasné poslání. Chce obyvatelům Japonska i turistům ukázat krásy země a to z vlaku pomocí třídenní cesty. Vlak je proto uzpůsoben pro bydlení v maximálním komfortu. Prvně je myšleno na zážitek z okolí a proto má vlak velká okna a jeho pasažéři se mohou vydat i za strojvůdce do speciální více prosklené části vozu nazvané observatoř. Nechybí několik jídelní vůz s luxusní restaurací, bar a místa pro zábavu.

Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima Luxusní japonský vlak Train Suite Shiki-Shima

Tím nejdůležitějším jsou však kajuty. Navrženy byly jako jednolůžkové a dvojlůžkové, které jsou navíc mezonetové a nazvané Deluxe. V přízemí najdete dvě postele, v prvním patře pak obývací část. Vlak bude mít celkem deset vozů. Nejlevnější bydlení pro jednoho vyjde na 500 000 jenů, tedy asi 109 tisíc českých korun. Pro dva pak v nejluxusnějším pokoji v přepočtu na 230 tisíc českých korun.

Čtěte další články na téma vlak

Foto a zdroj: JRE East

Článek ze dne: 4.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588