Klikněte a napište nám e-mail!

Studenti VUT postavili karbonovou formuli Dragon 7

Studentská formule Dragon 7

Čtyřicet studentů VUT v Brně představilo nový model plně funkční formule Dragon 7. Celý tým TU Brno Racing formuli navrhoval a stavěl více jak 30 000 hodin. Nejvýraznější novinkou je krom inovovaného tvaru nahrazení trubkové konstrukce karbonovým monokokem. I díky tomu zrychlí z nuly na sto za 3,4 sekundy.

“Trubkový ocelový rám jsme v minulých šesti letech vyladili do nejmenších detailů a věděli jsme, že už se nemáme kam v jeho využití posunout a vůz odlehčit. Proto padlo týmové rozhodnutí přejít na karbonový monokok,” řekl vedoucí týmu TU Brno Racing a student FSI Roman Baxant, který se svým týmem v předešlé sezóně několikrát bodoval v evropské soutěži Formula Student.

Studentská formule Dragon 7 Studentská formule Dragon 7 Studentská formule Dragon 7 Studentská formule Dragon 7

“Vědomosti, které jsem získal při stavbě formule, jsou obrovské. Působení ve studentské formule změní studentovi způsob přemýšlení o konstruování a stavbě vozů, najednou to není prázdná teorie, ale reálná zkušenost,” dodal Baxant k vozu, který váží pouhých 180 kilogramů a osazen je motorem o obsahu 510 kubických centimetrů. Na návrhu i výrobě vozu se podílelo 40 studentů z několika fakult VUT v Brně.

Čtěte další články na téma VUT

Foto a zdroj: VUT Brno

Článek ze dne: 10.5.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588