Děkujeme za přízeň nám i designu!

Škoda oficiálně představila nové SUV jménem Karoq

Kompaktní SUV Škoda Karoq

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto ve čtvrtek ve Stockholmu představila nový model kompaktního SUV jménem Karoq. Novinka vychází ve všech ohledech ze staršího modelu Kodiaq, oproti němu byly především upraveny proporce. Zaujme především dynamický vzhled, krystalický design světlometů a identický vzhled s ostatními vozy Škoda.

“​Nový tvar, pozměněné proporce a větší rozměry karoserie ukazují, že jde o zcela nový vůz. Škoda Karoq je SUV s charakterem: emocionální a dynamický design s řadou krystalických prvků je pojat zcela v duchu nového designového jazyka vozů SUV značky Škoda,” uvádí automobilka k designu vozu Karoq, který většině může připadat stejný jako původní Kodiaq.

Kompaktní SUV Škoda Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq

I když bude Karoq od svého předchůdce hůře rozeznatelný, rozdílů v designu a nejen v něm je v obou modelech znatelný. Už o 30 centimetrů menší délka, méně masivní maska a ostřejší linie některých prvků jsou toho důkazem. Design jasně vychází z dnes typického jazyku automobilky Škoda. Velký důraz je klade na světlomety s krystalickými prvky a zadními svítilnami ve tvaru písmene C.

Kompaktní SUV Škoda Karoq Škoda poodhalila nové kompaktní SUV jménem Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq

Karoq je sportovně-užitkový vůz, proto je hlavní důraz kladen na využití mimo běžný provoz, včetně pěti jízdních režimů. Běžný zavazadlový prostor je 521 litrů, při sklopení zadních sedadel až 1630 litrů. Celkový pohled do interiéru zatím nebyl odhalen, ale Škoda do každého modelu bude integrovat infotainment systémy s kapacitními dotykovými displeji ve skleněném designu.

Kompaktní SUV Škoda Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq Kompaktní SUV Škoda Karoq

“V rámci Strategie Škoda 2025 bude značka v následujících letech rozšiřovat modelovou paletu o nové modely. V centru pozornosti přitom je zejména rozšíření nabídky modelů SUV. Model Škoda Kodiaq vstoupil nedávno na trh jako nové velké SUV značky. Model Škoda Karoq představuje další milník. Uvedení na trh je naplánováno na druhou polovinu roku 2017,” doplňuje automobilka k plánům a uvedením do prodeje.

Čtěte další články na téma auto a Škoda Auto

Foto a zdroj: Škoda Auto

Článek ze dne: 19.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588