Klikněte a napište nám e-mail!

REVO je městské kolo ze dřeva se sedadlem pro dva

Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO

Maďarský designér Tamás Túri představil svůj atypický návrh jízdního kola REVO. Určeno má být pro pohodlnou a stylovou jízdu po městě. Inspirované je skútrem a stejně jako na něm mohou i na kole sedět pohodlně dva cyklisté. Umožňuje to revoluční dlouhé sedadlo a prodloužená řidítka.

Stejně jako ostatní designéři se Túri snažil navrhnout nejlepší a nejoriginálnější městské kolo v historii. Sáhl po nekonvenční estetice, která by však sloužila pro potřeby každodenního jezdce. Inspirace motorkou či konkrétně skútrem je jasně patrná a designér se jí vůbec netají.

Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO

Na kole REVO není v podstatě nic takové jak jste u běžného jízdního kola zvyklí. Na první pohled zaujme masivní dřevěný rám z úplně odlišnou konstrukcí. Dominantní na něm je dlouhé úzké sedlo, které právě motorku připomíná. Na první pohled neznatelné je použití dvou různě velkých kol o velikosti 24 a 26 palců. Další nevšedností jsou prodloužená řidítka, která opět motorku připomínají, ale slouží hlavně k držení dvou sedících.

Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO Tamás Túri a jeho návrh jízdního kola REVO

Designér se totiž rozhodl umožnit posezení dvěma cyklistům zároveň, ale spíše než pohodlí si při jízdě zdá se užijete zábavu a možná trochu adrenalinu. Kolo má kotoučové brzdy, nenajdete na něm možnost přehazování, ale zato více konstrukčních anomálií, díky nimž musel být použit i 3D tisk. Extravagantní kolo zatím nemá výrobce a není tak známá ani jeho cena.

Čtěte další články na téma kolo

Foto a zdroj: Tamás Túri

Článek ze dne: 20.6.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588