Klikněte a napište nám e-mail!

Aston Martin odhalil dokončený supersport Valkyrie

Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie

Britská automobilka Aston Martin představila finální podobu svého dlouho připravovaného supersportu s názvem Valkyrie. Vůz navrhl konstruktér Adrian Newey a je vyvíjen již více než rok ve spolupráci s Red Bull Racing. Nebude se jednat o jediný nedosažitelný exemplář, ale vyrobeno má být 175 kusů. Aerodynamika i použité materiály předurčují vůz k velkému výkonu.

Projekt Aston Martin Valkyrie je vyvíjen více než rok a poprvé byl představen v červnu 2016 ještě pod označením AM-RB 001. Vyvíjený supersport byl tehdy zahalen ještě rouškou tajemství. Na jaře letošního roku jsem koncept, který byl blíže realitě mohli zahlédnout na autosalonu v Ženevě. Nyní nastal čas odhalit jak exteriér tak i interiér vozu.

Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie

Z prvních finálních a oficiálních snímků je patrné, že design vozu připomíná spíše kapotovanou formuli než auto na běžné silnice. Aerodynamika celého supersportu je to první co zaujme. Konstruktéři šli do nejmenších detailů a zaměřili se i na takové detaily jako leptaný znak nebo uchycení světlometů, které celkově vůz odlehčují na 1 000 kilogramů. Ve spojení s výkonem okolo 1 000 koní a maximální rychlostí okolo 400 kilometrů za hodinu půjde o luxusní svezení.

Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie Finální podoba supersportu Aston Martin Valkyrie

Britští konstruktéři však nechali nahlédnout i do interiéru, kam se dostaneme po vyklopení dveří směrem vzhůru. Interiér je minimalistický a hraje si pouze s materiály, jimž kraluje uhlíkové vlákno a kůže. Nepřehlédnutelný je odnímatelný volant a dvojice displejů po stranách, které nahrazují venkovní zpětná zrcátka. Celkově má být vyrobeno 150silničních verzí a 25 okruhových verzí Valkyrie. První kusy bychom měli mít šanci potkat v roce 2018.

Čtěte další články na téma auto a Aston Martin

Foto a zdroj: Aston Martin

Článek ze dne: 13.7.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588