Klikněte a napište nám e-mail!

Představen luxusní Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Německá automobilka Mercedes-Maybach představila na uplynulé automobilové přehlídce Concours d’Elegance v kalifornském Pebble Beach nejnovější koncept vozu nazvaného Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Elektricky poháněný kabriolet v vychází svým designem ze stejnojmenného kupé. Opět hýří inovacemi a luxusem.

Předobraz novinky Vision Mercedes-Maybach 6 byl představen na témže místě před rokem a vyvolal velký ohlas. Kabriolet má být jeho propracovanou evoluční verzí, která dává původnímu kupé reálnější podobu, byl představen i jako funkční prototyp. Mercedes-Maybach je luxusní značkou limuzín, proto kupé ukazuje sladkou budoucnost německých designérů.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

První co zaujme na celém konceptu je plynulost linií, které tvoří velmi působivý aerodynamický celek. Celá hmota vozu je kompaktní a vystupuje z ní pouze velká maska s chromovou maskou chladiče a paprsková kola. Protažením přední části i mnoha detaily evokuje staré ručně vyráběné exkluzivní kabriolety. Zajímavostí z hlediska designu je několik a to především světelná linka na zádi vozu i zavazadlový prostor pod kapotou, kde najdeme speciální sadu na uspořádání pikniku.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Sportovní a luxusní design najdeme i v interiéru určeného pro řidiče a spolujezdce. Celý interiér by se dal nazvat retro futuristickým. Palubní deska je tvořena velkým až sci-fi panoramatickým displejem. Tachometry a volant jsou naopak historizujícím stylem kulaté. Podlaha je vykládána dřevem s dělením chromovými linkami. Sedadla jsou organická v bílé kůži. Celý koncept pohání čtveřice elektromotorů s výkonem 550 kilowatt a 750 koní. Maximální rychlost je 250 kilometrů za hodinu a na stovku pak okolo čtyř sekund.

Čtěte další články na téma auto a Mercedes-Maybach

Foto a zdroj: Mercedes-Benz

Článek ze dne: 23.8.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588